Mamy już 13070 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Carbonowe ramy do motockli BMW? Niemcy rozpoczęli już nad nimi prace

Wysłany 15 luty 2016 14:02 przez Komentarze: 1

Pamiętacie jak pisaliśmy o ramach z włókna węglowego, których produkcję planuje BMW? Okazuje się że Bawarczycy przeszli od planowania do działania - BMW Motorrad potwierdził oficjalnie prace oraz badania nad częściami z włókien węglowych.

BMW używa obecnie carbonu tylko w najdroższych modelach samochodów, ale materiał ten jest wręcz idealny dla motocykli, gdyż jego waga jest o 30% niższa od aluminium. Karl Viktor Schaller, który jest odpowiedzialny za badania i rozwój technologii w BMW potwierdził oficjalnie, że badania nad carbonowymi elementami dla motocykli już trwają. 

Być może na pierwszy motocykl z ramą wykonaną całkowicie z włókna węglowego przyjdzie nam poczekać, gdyż nie da się w prosty sposób zastąpić aluminium włóknem węglowym - materiały te mają inne właściwości fizyczne tj. chociażby udarność, ale w niedalekiej przyszłości można spodziewać się przynajmniej niektórych elementów motocykli wykonanych z tego materiału, które pozwolą jeszcze bardziej zredukować ich masę. 


Gość(aplikacja mobilna)
Bahroun


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)