Mamy już 12526 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

41% Brytyjskich motocyklistów jeździ w kaskach starszych niż 5 lat

Wysłany 03 marzec 2016 09:03 przez Komentarze: 6


Blisko 400 000 brytyjskich motocyklistów używa kasków, które powinny zostać zastąpione nowymi. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekspertów firmy Carole Nash, która zajmuje się ubezpieczeniami dla motocyklistów.

Bazując na odpowiedziach zebranych od brokerów - aż 41% motocyklistów używa kasków, które mają 5 lat lub więcej. Producenci kasków oraz niezależne instytuty takie jak Snell Foundation zgodnie twierdzą, że motocykliści powinni wymienić swój kask na nowy co pięć lat. Jest to spowodowane degradacją klejów i żywic stosowanych w produkcji wskutek czynników zewnętrznych oraz promieniowania UV na które są narażone kaski w czasie jazdy. Mimo braku uszkodzeń skorupa takiego kasku jest słabsza w stosunku do nowej. 

Z badań Carole Nash wynika także, że 63% motocyklistów deklaruje iż będzie nadal używać kasku, który upadł im na ziemie. Według ekspertów firmy nie jest to dobra wiadomość - kask, który upadł może doznać niewidocznych uszkodzeń, które osłabiają jego skorupe. Ponadto zdecydowana większość motocyklistów deklaruje, że wybierając kolor kasku nie zwraca uwagi na to czy jest on widoczny dla innych użytkowników drogi - najchętniej wybieranym kolorem jest kolor czarny(38%), a najbardziej widoczny na drodze kolor żółty wybierany jest zaledwie przez 6% motocyklistów. 


leo
Nie wiem jak Wy ale ja mam garnek z 69roku i niezamienie go na żaden Nowy wynalazek

tygrysvip
I tu masz brachu rację.... to jest garnek. A kask idź i kup sobie, dopuki masz na co go włożyć.

Szczepanus
Tygrysvip mistrzowska odpowiedz !:D haha

elwis
Ludzie! Czy wy wszyscy na tych ,,internetach" pisać w ojczystym języku nie potraficie! Co post to błąd ortograficzny. Juz w podstawówkach ortografii nie ucza? DOPÓKI, NIE ZAMIENIĘ.

ED
Na ścigaczu gimbusy piszą takimi skrótami, że nie da się tego czytać. Perełki w stylu NWM(Nie wiem) itd.

Huudy
Ty plonista portale pomyliłeś tu się piszę o moto a nie o ortografii


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)