Mamy już 12569 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

To już oficjalnie: Starsze motocykle nie wjadą do centrum Paryża

Wysłany 15 czerwiec 2016 13:06 przez Komentarze: 4

Na temat tego kontrowersyjnego obostrzenia dyskutowało się już od dawna, ale władze Paryża po ustaleniach wraz z francuskim ministrem środowiska ostatecznie postanowiły zakazać wjazdu do centrum Paryża wszystkim motocyklom wyprodukowanym przed 1 lipca 1990 roku.

Jakość powietrza w Paryżu jest na jednym z najgorszych poziomów w całej Europie, stąd decyzja francuskich urzędników. Przepisy będą obowiązywać od 1 października tego roku, a zakaz dotyczy wjazdu do ścisłego centrum paryża pomiędzy godziną 8 rano, a 16-stą. Za złamanie go będzie groził mandat w wysokości 35 Euro. Podobny zakaz dotyczy już autobusów i ciężarówek z dużymi silnikami diesla, które również nie mają prawa wjazdu do centrum Paryża. Do dyspozycji kierowców pozostaje wciąż obwodnica, która okrąża miasto i oddziela centrum od jego przedmieść. 

Źródło: http://www.motorcyclenews.com


leo
Ciekawe kiedy władze Krakowa wpadną na taki głupi pomysł

tomjag
Za to oficjalnie można wjechać już na ośle lub na kozie. Wystarczy mieć aktualny paszport ISIS. :)

Maciej
Motocykle między autobusami i ciężarówkami? Czy osobówki też nie mogą?

dar
Nie tylko starsze matocykle nie wjadą do centrum Paryża . Wszystkie poiazdy starsze niż 15 lat mają zakaz wjazdu do centrum , od 8:00 do 20:00.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)