Mamy już 12857 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Honda CBR 250RR finalnie zaprezentowana: Ledowe światła, agresywna sylwetka i podwójny wydech!

Wysłany 25 lipiec 2016 23:07 przez Komentarze: 0

Chyba żadnemu motocyklowi o pojemności 250 cc przed premierą nie towarzyszył taki szum medialny, co w przypadku CBR 250 RR. Mówimy tutaj bowiem nie tylko o nowym motocyklu w segmencie 250cc, ale nowym rozdziale w historii sportowych motocykli spod znaku CBR.

Model CBR 250 RR, który w końcu doczekał się oficjalnej premiery, zrywa zupełnie z dotychczasową skostniałą, żeby nie powiedzieć nudną, stylistyką Hondy i będzie również wpływać na to jak będą wyglądały przyszłe sportowe motocykle Japońskiego producenta. Przejdźmy jednak do głównego bohatera, czyli samej CBR 250 RR - motocykl napędzany jest dwucylindrowym rzędowym silnikiem w o pojemności 250cc chłodzonym cieczą, którego czerwone pole kończy się na 14 000 obr/min. Niemal za pewne można uznać, że europejska i amerykańska wersja będzie miała silnik o większej pojemności - prawdopodobnie w okolicach 350 cc. 

Agresywna sylwetka nie odbiega od tego, co mogli zobaczyć odwiedzający targi Tokyo Motor Show w 2015 roku. W oczy rzucają się nowoczesne reflektory LEDowe, które nie są standardem nawet w znacznie większych i droższych motocyklach. Motocykl wyposażony jest także w 3 mapy zapłonu(comfort, sport i sport+), system ride-by-wire, który nazywa się tutaj TBW(Throttle-by-wire). Honda opracowała zupełnie nową aluminiową rame na potrzeby tego modelu. 

Motocykl wyposażony jest w zawieszenie upside-down z przodu, niestety bez możliwości jakiejkolwiek regulacji. Obecny jest również system ABS oraz naprawdę duża przednią tarcze o średnicy 310mm! W oczy rzuca się także podwójny wydech, który nie jest często spotykany w motocyklach o tej pojemności. Niestety Honda nie podała jeszcze istotnych jaką mocą będzie dysponowała 250 RR. Nie ma także informacji co do ceny oraz dostępności w salonach, ale można się spodziewać, że pierwsi nabywcy będą mogli się nią cieszyć jeszcze w tym roku.


Honda przygotowała także nowy teaser CBR 250 RR :)

Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)