Mamy już 12808 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

GoPro Hero 5 Black i Session oficjalnie zaprezentowane - zobaczcie co nowego

Wysłany 20 wrzesień 2016 10:09 przez Komentarze: 0

Wczoraj Amerykańska firma Gopro przedstawiła nam długo wyczekiwany model Hero 5. Od premiery poprzednika minęło już dwa lata, w tym czasie konkurencja zdążyła zaprezentować kamery o bardzo zbliżonych parametrach i nawet sporo niższych cenach. 

Czym zamierza powalczyć GoPro? Amerykanie postanowili na wodoodporną obudowe! Tak, nie przesłyszeliście się - oczywiście poprzedni model można było używać pod wodą, jednak tylko korzystając z wodoszczelnej obudowy, która dodatkowo powiększała rozmiary kamery. Nowa Gopro Hero 5 Black może pracować pod wodą od razu po wyjęciu z pudełka. Istnieje także możliwość użycia osobnej obudowy, wtedy można nurkować z kamerą na głębokości  60 metrów.Jeśli chodzi o parametry nagrywania - tutaj nie ma rewolucji i mamy dokładnie te same możliwości nagrywania co w modelu Hero 4 Black, niezmieniona została także rozdzielczość matrycy - 12Mpix. Najwyższy tryb wiedeo to 4K w 30 kl/s, możemy także nagrywać materiał FullHD 1080p przy 120 kl/s oraz 720p w 240kl/s. Największą zmianą jest dodanie elektronicznej stabilizacji obrazu, która od dawna jest dostępna w konkurencyjnych kamerach. Niestety prawdopodobnie nie będzie ona działać w najwyższym trybie, czyli 4K w 30kl/s.Wśród ważnych nowości w Hero 5 należy wymienić dotykowy ekran o przekątnej 2 cali umieszczony z tyłu, który umożliwi dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji, a nawet przycinania filmu bezpośrednio z kamerki. Ponadto na pokładzie GP5 black mamy wbudowany moduł GPS oraz aż 3 mikrofony - jeden z nich może służyć do eliminowania szumów, a dwa pozostałe do nagrywania dźwięku stereo. Oczywiście istnieje także opcja użycia zewnętrznego mikrofonu. Kolejną istsotną zmianą jest funkcja głosowej obsługi kamery - za pomocą komend głosowych w 7 językach(niestety w tej chwili brakuje języka polskiego) można włączyć kamerę, rozpocząć lub zakończyć nagrywanie albo ustrzelić fotke. Kamera zyskała także baterię o większej pojemności - 1240 mAh.

Gopro Hero 5 Session
Oprócz flagowego modelu - Hero 5 Black - amerykanie przedstawili następce Hero 4 Session. Nowy model otrzymał matryce 10Mpix, możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4k i 30kl/s oraz obsługę za pomocą komend głosowych - podobnie jak w większym bracie.

Pełną specyfikacje obu kamer znajdziecie oczywiście na oficjalnej stronie Gopro. Ceny kamer zostały ustalone na 429,99 Euro(model Black) oraz 329,99 Euro(model Hero 5 Session). Obie kamery w sklepach powinny pojawić się 2 października.

http://shop.gopro.com/EMEA/cameras/hero5-black/CHDHX-501-master.html
http://shop.gopro.com/EMEA/cameras/hero5-session/CHDHS-501-master.htmlNazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)