NOWOŚĆ HJC CS-MX II

NOWOŚĆ Oxford RP-6
Mamy już 15814 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Wypadek motocyklisty na Zakopiance. Zabrakło doświadczenia?

Wysłany 27 lipiec 2018 11:07 przez Komentarze: 8

Do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem motocykla doszło 23-go lipca na Zakopiance, a całe zdarzenie uwiecznił na kamerze jeden z kierowców samochodu. Dzięki nagraniu z tego wypadku można wyciągnąć wnioski dla siebie.

Nie zamierzam w tym miejscu moralizować - od tego są całe wyspecjalizowane sztaby ludzi na facebooku. Teoretycznie winę można zwalić na złego puszkarza, który nie patrzył w lusterka. To fakt. Niestety jest druga strona medalu - zabawy w przeciskanie się i slalom między samochodami obarczone są zawsze sporym ryzykiem, czego przykład zobaczyliśmy na filmie. Motocyklista padł ofiarą tego, że kierowca samochodu chcąc zachować się w porządku i zjechać na prawy pas nie blokując pasa ruchu nie zauważył drugiego mknącego motocykla. Z doświadczenia wiem, że jest takie ułożenie samochodów po przekątnej pomiędzy dwoma pasami to najgorsza i najbardziej niebezpieczna konfiguracja i pod żadnym pozorem nie powinniśmy podejmować wyprzedzania. 

Jedyny pozytywny aspekt jest taki, że motocyklista wyszedł z całego zdarzenia w miarę cało, a my możemy wyciągnąć wnioski na przyszłość. Wyprzedzanie samochodów, które ustawione są po przekątnej jest nawet bardziej niebezpieczne niż wjeżdżanie między dwa samochody jadące równolegle. Zapamiętać, nigdy nie próbować!Lucas
W tej sytuacji ewidentnie wina kierowcy auta. Nawet nie sygnalizował zmiany pasa ruchu.. to samo mogło być z innym autem z tyłu gdyby znajdowało sie w czarnym punkcie.

Smart
Panie Lucas nie gadaj pan bzdur ... śmigam na moto wyżymaczce od lat, i też nie jestem wolny od grzechów oraz znam setki przykładów, gdzie ludziska w puszkach dali ciała ale tutaj, jeden z ziomów źle skalkulował ryzyko a ten w puszcze nie miał szans go zauważyć a tamten uniknąć kolizji. Bajker niestety przesadził i mam nadzieję, że wyciągnie wnioski na przyszłość. Przepisy oraz realia są jakie są. Nie bądźmy hipokrytami ... uczmy się na błędach innych, żeby ta lekcja nie poszła na darmo. ;)

Leo
No niestety stało się fakt warto wyciągać wnioski ma cudzych błędach a wina no cóż to już zostawiam wam myśliciele

Kamil
Winni są obaj, zarówno kierowca samochodu (zamina pasa ruchu bez sygnalizacji, jak i motocyklista, który przesadził z predkością). Nauczka dla jednego i drugiego. Motocykliście życzę dużo zdrowia (mam nadzieję, że nic poważnego Co się nie stało). Nauczkę dostałeś obyś ją wykorzystał mądrze. Od zapierdalania jest są tory ODTJ-ty, TOR-y nie ULICA. Kierowca puszki pewnie się komórką bawił, bo manewr jaki wykonał był tragiczny, no chyba, że celowo zajechał drogę.

Rychu
Panowie ja nie wiem jak wy patrzycie apropo kierunkowskazu. Facet włączył kierunkowskaz co biker wydaje mi się, że zauważył wciskając hebel. Wina jeśli chodzi o prd jest kierowcy sam os. Biker nie zmieniał nawet pasa ruchu.

Artkus
Gdyby biker jechał normalnie a nie slalomem i to jeszcze z taką prędkością to by się nic nie stało

Łysy
Bracia, pamiętajmy by zawsze dać puszcze szanse.by nas widziała....

Radson
Na prawdę tak ciężko odpuścić na manetce i gdy pucha zjedzie na prawy ponownie odkręcić?


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)