Mamy już 12526 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Guardian GA-1. Kolejny inteligentny kask motocyklowy na horyzoncie

Wysłany 02 lipiec 2014 13:07 przez Komentarze: 1


Jakiś czas temu pisaliśmy o inteligentnym kasku Skully P1, mimo że nie wszedł on jeszcze do masowej produkcji będzie mieć konkurencje w postaci kasku Guardian GA-1 firmy Fusar-Tech. Kask ten będzie zapewniał podobne możliwości jak opisywany wcześniej P1.Mamy więc wyświetlacz HUD w postaci wbudowanych inteligentnych okularów Epson Moverio, kamerę z tyłu kasku umożliwiającą zobaczenie tego co dzieje się za nami i wyeliminowanie marwych punktów. Wbudowany mikrofon i współpraca z systemem Android pozwoli na komunikacje z kaskiem i zapytanie o najbliższy bankomat czy stacje benzynową. Oczywiście kask poprowadzi nas do poszukiwanego miejsca.

Idee działania kasku zobaczycie na filmie widocznym na początku newsa, tak więc obejrzyjcie jak w praktyce sprawować ma się kask Guardian GA-1. Jego premiera rynkowa ma nastąpić wiosną 2015 roku.


miś
Pomysł jest chybiony i raczej nie wróże sukcesu. Opierają się na normalnych okularach dostępnych na rynku i na androidzie, czyli każdy motocyklista będzie mógł kupić takie okulary i założyć pod swój kask, sparować z telefonem i wydawać komendy do słuchawki bluetooth. Okulary można też sparować z kamerką zamontowaną na motocyklu - np. gopro ma podgląd obrazu przez aplikacje na androida, a znika nam obciążenie na kasku w postaci kamery. Według mnie pomysł niewypał i wkrótce google glass i inne okulary będą dominowały, a inteligentne kaski to ślepa droga.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)