Mamy już 12844 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Arai RX-7 GP Joey Dunlop 1985 ltd Edition. W hołdzie dla legendy wyspy Man

Wysłany 14 lipiec 2014 13:07 przez Komentarze: 0

Joey Dunlop to legendarna postać wyścigów Tourist Trophy na wyspie Man. Wygrywał aż 26 razy, a na jego cześć nazwano jeden z zakrętów na 26 etapie wyścigu. Firma Arai postanowiła uczcić pamięć wybitnego zawodnika i przygotowała specjalną limitowanę edycje swojego kasku RX7GP dla fanów Joeya.

Kask jest repliką czarnego-żółtego malowania, które używał Dunlop w 1985 roku. Posiada charakterystyczne czarne linie na żółtym tle, a także logo sponsora - irlandzkiej stacji radiowej Downtown. Rok 1985 był ważnym rokiem dla Joeya, gdyż wtedy zdobył pierwszy z trzech hat-tricków w wyścigu IOM TT - wygrał Junior TT,  Senior TT i Formula 1 TT. Później dokonał tego jeszcze dwukrotnie w 1988 i 200 roku.  Joey zginął w 2000 roku podczas wyścigu w Talinn w Estonii.

Wyprodukowane zostanie jedynie 305 egzemplarzy kasku RX7GP w tym malowaniu, a każdy będzie posiadał swój własny numer i certyfikat podpisany przez wdowę po Joeyu - Lidzie Dunlop.  Kask będzie sprzedawany jedynie przez strone thevisorshop.com w cenie 699.9 funtów.


Arai RX7GP Joey DunlopNazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)