Mamy już 12857 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Arai przedstawia MX-V. Kask do off-roadu będący następcą modelu VX-3

Wysłany 15 lipiec 2014 14:07 przez Komentarze: 0

Kask Arai VX-F

Nowy MX-V to kask typu cross/enduro będący następca modelu VX-3. Jest to w tej chwili najwyższy model w ofercie Japońskiego producenta. Kask przeznaczony jest do jazdy w terenie i bazuje on na poprzednim modelu VX-3. 


Arai MX-V opiera się na unikatowa koncepcji R75 Shape, która polegać ma na takim ukształtowaniu skorupy kasku, aby była możliwie jak najbardziej okrągła, a sama zewnętrzna warstwa maksymalnie wytrzymała. Ma to zapewnić większe bezpieczeństwo i lepsze rozproszenie energii uderzenia. Brak dodatkowych krawędzi jest więc w tym przypadku celowe, a wszystkie zewnętrzne odstające elementy odpadają w trakcie wypadku.

MX-V ma też od nowa zaprojektowany daszek, który ma chronić przed kamieniami, słońcem, ale także poprawić wentylacje wewnątrz kasku. Jeśli mowa o wentylacji, to została ona także przeprojektowana. Wlot na szczęce jest demontowalny, górne wloty zapewniają przepływ powietrza do czubka głowy, a boczne otwory pozwalają na efektywne pozbycie się ciepłego powietrza z kasku.

VX-F posiada oczywiście wyjmowaną wyściółke, a także możliwość łatwego zdemontowania większośći elementów jak poduszki policzków. Skorupa wewnętrzna EPS o 3 różnych gęstościach pozwoli na lepsze pochłanianie siły uderzenia w razie upadku. 

MX-V dosępny jest w rozmiarach od XS do XXL. Na rynku amerykańskim będzie miał nazwe Arai VX Pro 4. Co do bezpieczeńśtwa, spełnia on normy DOT i Snell, oczywiście wersja na rynek Europejski będzie musiała również spełniać norme ECE22.05.Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)