Mamy już 12569 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Prawo jazdy B na motocykl! Prezydent właśnie podpisał ustawę

Wysłany 16 lipiec 2014 16:07 przez Komentarze: 2

Prawo jazdy B na motocykl
Na temat prawo jazdy kategrorii B na motocykl pisałem już kilka razy, ale dopiero teraz mogę napisać że sprawa jest w 100% przesądzona. Właśnie dzisiaj prezydent podpisał uchwalone przez sejm i senat zmiany.

Od tego momentu musi minąć 30 dni, aby nowe przepisy weszły ostatecznie w życie, a pierwsze motocykle kierowane przez osoby bez prawa jazdy kat. A pojawiły się na ulicach. 

Przypomnijmy - Nowa ustawa pozwoli osobom, które od co najmniej 3 lat posiadają prawo jazdy kategorii B na poruszanie się motocyklem o pojemności skokowej do 125 cm3 i mocy nieprzekraczającej 11 kW(stosunek mocy do masy własnej nie może przekraczać 0,1 kW/kg). 

W ostatecznej wersji ustawy nie ma żadnych obostrzeń dotyczących skrzyni biegów, tak więc można jeździć zarówno większymi skuterami jak i motocyklami typu CBR125, Yamaha R125 itp.


Marcin
Nareszcie :) Ciekawe ile teraz podskoczą ceny 125tek :D

gość
Co za debilna ustawa!!!!!!!!


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)