Mamy już 13031 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Bell Custom Scan Fit. Nadchodzi rewolucja w dziedzinie kasków motocyklowych?

Wysłany 17 lipiec 2014 13:07 przez Komentarze: 2


Amerykańska firma Bell przygotowuje się do wdrożenia bardzo innowacyjnego procesu wytrwarzania kasów. Dzięki cyfrowemu skanowi naszej czaszki będzie w stanie stworzyć kask dokładnie dopasowany do kształtu naszej głowy. 

Technika Bella polega na zeskanowaniu głowy w specjalnym skanerze. W ciągu 30 sekund komputer stworzy cyfrowy 3-wymiarowy i zapisze go w pamięci. Sam proces produkcji na podstawie cyfrowego skanu ma trwać ok. 3 godzin, a następnie firma będzie wysyłać kask do klienta(w czasie do 6-tygodni). 


Proces ten został opracowany w zeszłym roku w celu poprawy bezpieczeństwa i wygody. Dzięki lepszemu przyleganiu kasku do naszej głowy kask będzie lepiej wyciszony, nie będzie wpadał w turbulencje i jak twierdzi Bell może zmniejszyć aż o 40% energie, która dociera do głowy w przypadku uderzenia.

Nowy proces wytwarzania kasku dopasowanego do głowy motocyklisty pozwala zredukować koszty materiałowe, jednak nie spodziewajcie się mniejszej ceny za kask wykonany w tej technologii - samo skanowanie i dłuższy czas tworzenia będzie kosztował ekstra.

Na początku jedynie 2 modele kasków będą wytwarzane w tej technologii - będą to Bell Star Carbon i Bell Moto-9. Koszt kasku ma wynieść ok. 999 za Star Carbon i 100 dolarów mniej za model Moto-9. Ceny za oba modele kupione bez skanowania to odpowiednio 649 i 549 Dolarów. Różnica jest więc spora.

Bell Star Carbon

Firma planuje także promować swoje rozwiązanie z pomocą mobilnego samochodu ze skanerem, który pojawiać się będzie do końca roku na wszystkich większych imprezach motocyklowych w USA. Skanowanie głowy dla wszystkich chętnych będzie darmowe bez względu czy osoba zdecyduje się na zakup kasku czy też nie. Firma zapisze skan aby w razie czego klient mógł zamówić swój kask w przyszłości.Bell do końca roku zamierza także rozmieścić skanery w 20 sklepach w USA.  Ciekawe ile czasu zajmie aż pozostali producenci wprowadzą podobne rozwiązania, bo wydaje się że to tylko kwestia czasu.
gość
Przy cenie 3000 PLN raczej masowej rewolucji nie będzie. Jedynie firma pokaże że jest o krok przed konkurentami jak Shoei i Arai.

Daniel
Zapewne tak będzie na początku ale to kwestia czasu dla innych firm będzie to początek co stworzy konkurencję. A więc ceny też spadną. Tylko cierpliwość nas ratuje :)


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)