Mamy już 12569 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Pani widziała motocykliste w lusterku, więc może zajechać mu droge!

Wysłany 21 lipiec 2014 12:07 przez Komentarze: 7

Sytuacja nagrana kilka dni temu w Trójmieście. Motocyklista nie jedzie szybko - wg. GPS ok 126 km/h przed rozpoczęciem hamowania, a mimo to Pani jadąca w Toyocie wyjeżdża wprost przed niego. Oczywiście migacz włączony w momencie wykonywania manewru. Błąd zdarza się każdemu, jednak Pani z Toyoty stwierdza później z rozbrajającą szczerością, że widziała motocykliste w lusterku. 

Nie wiem jak to skomentować. Sam jadąc wczoraj miałem niemal identyczną sytuacje i zastanawiam się czy może czas zacząć używać sygnału dźwiękowego przed manewrem wyprzedzania  samochodów. Jak myślicie?


ED
Jak widzę kolumne samochodów to zawsze zwalniam i nie wyprzedzam na pełnej prędkości - niestety nauczyły mnie sytuacje jak ta. Co do trąbienia - każdy sposób pokazania się jest dobry. Popieram.

gość
Inwestujcie w głośne wydechy. Nic tak nie poprawia bezpieczeństwa i widoczności jak wydech słyszany z daleka. Odkąd założyłem dominatory do mojej fazy nie spotkało mnie jeszcze żadne wymuszenie - ludzie z daleka wiedzą że jedzie motocykl, a łaziki na pasach uciekają w popłochu :>

ss
Rozumiem tych co jezdza przepisowo i zachowuja kulture jazdy, ale jezeli ktos jedzie i w lusterku widzi motocykl w bocznym lusterku to jak kierowca ma okreslic z jaka predkoscia jedzie i czy zdarzy wykonac manewr np wypr,edzania. Niestety na polskich drogach 90% motocyklistow pzekracza predkosc dozwolona i w takich przypadkach winny jest tylko i wylacznie kierowca motocylka!!! I jeszcze maja o to pretesje :))

Shadow
Jeśli ktoś nie potrafi ocenić prędkości zbliżającego się pojazdu to nie powinien poruszać się po publicznych drogach.

do cwaniaków
Ciekaw jestem jak wam wyjedzie ślepa baba 20m przed motocyklem, bo nie spojrzała się w lusterko to czy będziecie tak cwaniakować że wina jest po waszej stronie. To wymuszenie było jeszcze w miare normalne i można było zareagować, ale nie zawsze ma się tyle szczęścia.

Tomus
No ja wylądowałem w zeszłym roku moim Suzuki vs800 na piaskowym poboczy przy 80km/h bo przy wyprzedzaniu 3 samochodów 2 osobówki i ciężarówka , osobówka za truckiem stwierdziła że też wyprzedzi i rozpoczął manewr jak byłem obok niego ... , na całe szczęście jak wpadłem w to piaskowe pobocze wyhamowałem moto silnikiem i nie zaliczyłem gleby ani żadnego znaku ;/


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)