Mamy już 12569 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Dunlop Sportmax D211 GP-A Pro. Dwukierunkowa opona torowa

Wysłany 23 lipiec 2014 10:07 przez Komentarze: 1

Dunlop Sportmax D211 GP-A Pro

Firma Dunlop wprowadziła do oferty nową wersje dobrze znanych i cenionych przez zawodników torówek - D211 GP Racer. Nowa wersja D211 będzie dwukierunkowa, więc można ją założyć odwrotnie, co jest bardzo przydatną cechą na torze.

Większość  torów jest tak skonstruowana, że ma więcej zakrętów w strone prawą lub lewą, przez co opona zużywa się nierównomiernie. Okazuje się później że prawa strona jest konkretnie zjechana, a na lewej nie widać zbyt wielu śladów zużycia lub odwrotnie. Teraz będzie można oficjalnie założyć opone na drugą strone i nadal z niej korzystać.

Zmianom uległ także bieżnik tak aby dostosować go do dwukierunkowości opony. Jest on teraz symetryczny, tak więc nie ma różnicy w którą strone obraca się opona. 

Na tym jednak nie koniec zmian - opona oprócz dwukierunkowości poprawiono przyczepność oraz zachowanie opony w pełnym złożeniu. Garet Gerloff  z teamu Yes/Graves Yamaha na torze Road America uzyskiwał na D211 Pro czas o 1.78s lepszy niż na standardowej D211. Mówił o poprawie przyczepności w pełnym złożeniu i lepszym zachowaniu opony podczas hamowania.


Qba
Nie wiem czy się nie myle ale D212 też jest dwukierunkowa?


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)