Mamy już 12526 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Cracow Stunt Cup - Finałowa Runda Polish Stunt Cup już w ten weekend

Wysłany 30 lipiec 2014 17:07 przez Komentarze: 0

Już w najbliższy weekend w Krakowie odbędzie się ostatnia finałowa runda Polish Stunt Cup, czyli Pucharu Polski w Stuntridingu. Impreza odbywać się będzie na parkingu M1 w Krakowie w dniach 1-3 Sierpnia.

W piątek będzie można zobaczyć luźne pokazy stunterów, w sobotę od 10:00 do 18:00 będą odbywać się kwalifikacje, a w niedziele od 10:00 do 16:00 wielki finał i wyłonienie zwycięzców tegorocznego Stunt Cup. 


Poniżej plakat imprezy CSC. Wstęp za darmo.
Informacje na temat Polish Stunt Cup

PolishStuntCup, w skrócie PSC, to liga sportowa, chcąca przybrać w profesjonalizm i formalizację niezwykle oryginalną formę sportu jakim jest stunt. Aktualnie jest to najbardziej rozwijający się sport motocyklowym niosącym za sobą całą związaną z nim kulturę i styl życia. Ta prosta, wyjątkowo trafna i elastyczna nazwa „stunt” bądź „stuntriding” oznacza szeroko pojętą wyczynową jazdę na motocyklach drogowych. Skupiającą się ona jednak nie na osiągach i liczbach, a trudności wykonania i kunszcie piękna opanowania motocykla. 

Ze względu na niezwykle wysoki poziom polskich zawodników w stuntridingu, których nazwiska wypowiadane są jednym tchem opisując światową czołówką tego sportu, postanowiliśmy stworzyć ligę właśnie dla nich. Tak duża ilość zawodników wysokiego poziomu w naszym kraju spowodowała podział zawodów na 4 rundy odbywające się w całej Polsce. Składają się na nie: Stunt Cup Lublin 10-11 maja,  Moto Show Bielawa 31 maja i 1 czerwca, Stunt Open Krotoszyn 27-29 czerwca, oraz Cracow Stunt Cup- 1-3 sierpnia. Podczas każdej z rund zawodnicy będą otrzymywali odpowiednią ilość punktów za poszczególne miejsca, które następnie będą sumowane. Po zakończeniu wszystkich etapów zostanie spośród startujących zawodników wyłoniony zwycięzca całej Ligi PSC z największym dorobkiem punktowym. 

Specyfiką PSC jest to, że stawiamy na polskich zawodników. Stunterzy zagraniczni mogą startować w każdej z rund ligi, jednak nie będą brani pod uwagę w klasyfikacji generalnej. Zasady te są klarowne i mają za zadanie wspieranie rozwoju polskich zawodników. Takie regulacje z powodzeniem stosowane są w wyścigach motocyklowych. Taka forma zawodów będzie pobudzała konkurencję i podnosiła poziom polskich zawodników. Jest ona również odpowiedzią na dużą liczbę stunterów na bardzo wysokim poziomie w naszym kraju i chęć wsparcia ich kariery międzynarodowej. Aby wspierać rozwój stuntu wprowadziliśmy również klasę nieregulaminową dla motocykli o pojemności silnika poniżej 550 ccm z pewnymi wyjątkami. Została ona wprowadzona dla mniej doświadczonych zawodników jeżdżących mniejszymi motocyklami lub motorowerami.

Polish Stunt Cup to pierwsza w Europie liga stuntridingu, której zamiarem jest wsparcie dalszego rozwoju sportu, który jest świeży i widowiskowy. Popularność stuntu rośnie, a my wychodzimy temu naprzeciw.

Więcej informacji na: polishstuntcup.plNazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)