Mamy już 12569 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Skully AR-1 - Inteligentny kask można już zamówić w przedsprzedaży

Wysłany 12 sierpień 2014 13:08 przez Komentarze: 2


Na temat inteligentnego kasku Skully pisałem już w tej wiadomości, jednak w wtedy była to jeszcze wizja, a nie konkretny produkt. Okazuje się że firma Skully nie próżuje, a kask zgodnie z zapowiedziami będzie można już wkrótce kupić. Na stronie producenta ruszyła właśnie przedsprzedaż.

Przypomnijmy - kask Skully AR-1 będzie wyposażony w HUD, czyli wyświetlacz przezierny na szybie kasku wyświetlający przydatne informacje tj. pogode, przychodzące połączenia czy też widok z tyłu kasku dzięku wbudowanej tylnej kamerze szerokokątnej. Ponadto na wyświetlaczu możemy zobaczyć wskazówki nawigacji. 

Kask będzie także oferował funkcje  głosowego asystenta podróży, który wchodzi w interakcje z motocyklistom dając mu wiele możliwości - nawigację do określonego miejsca, wyszukiwanie najbliższej stacji paliwowej lub bankomatu, wybieranie połączeń głosowych czy też zmiane aktualnie odtwarzanego utworu za pomocą komendy głoswej. Wszystkie zalety kasku widać na powyższym filmie, więc nie będe się rozpisywał - zapraszam do oglądania.

Inne cechy kasku Skully AR-1


 • Lekka aerodynamiczna skorupa z polikarbonu
 • Tylna kamera szerokokątna wbudowana w skorupę kasku
 • Certyfikat bezpieczeństwa DOT/ECE 
 • Szyba z systmeem Anty-fog, Anty-scratch 
 • Wbudowane głośniki
 • Audio-wizualna nawigacja GPS
 • Przezierny wyświetlacz HUD
 • System szybkiego demontażu szyby bez użycia narzędzi
 • Wyściółka Outlast dobrze odprowadzająca pot
 • Komunikacja bluetooth z telefonem
 • Funkcja aktualizacji Over-the-air - bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania
 • SDK dla programistów umożliwiające tworzenie przez niezależnych programistów dodatkowego oprogramowania rozszerzającego możliwości kasków Skully
Więcej informacji oraz możliwość zamówienia kasku w przedsprzedaży na oficjalnej stronie producenta - www.skullysystems.com/. Cena kasku to 1599 dolarów z wysyłką z USA. Po premierze wiosną 2015 roku kask ma kosztować jeszcze więcej.


Artur
Moim zdaniem średnio to się opłaca. Google Glass można nabyć za 2000 dolarów i używać podobnej funkcjonalności w każdym kasku jaki nam się spodoba. Jedyny plus to kamerka z tyłu głowy, czego w okularkach googla nie możemy mieć.

błąd
W interakcji z "motocyklistom" to może pozostać tylko autor tekstu. Wcześniej jednak zapraszam do szkoły na powtórkę z języka polskiego. Pozdrawiam, czytelnik pozostający motocyklistą.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)