Mamy już 13031 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Motocyklem bez prawa jazdy kat. A! Już dziś weszły w życie rewolucyjne przepisy

Wysłany 24 sierpień 2014 14:08 przez Komentarze: 0

Przepis o możliwości poruszania się mniejszymi motocyklami przez kierowców mających prawo jazdy kategorii B od 3 lat podzielił motocyklistów na zwolenników jak i przeciwników, jednak ostatecznie nowe zapisy w ustawie wchodzą w życie już od dziś.

Przeciwnicy nowych przepisów podkreślają, że na drogi mogą wyjechać tysiące niewyszkolonych i niedoświadczonych kierowców stwarzających dodatkowe zagrożenie na drodze, jednak aby ostatecznie przekonać czy jest to zły czy dobry pomysł, będzie trzeba poczekać.  Dla przypomnienia: Nowa ustawa pozwola osobom, które od co najmniej 3 lat posiadają prawo jazdy kategorii B na poruszanie się motocyklem o pojemności skokowej do 125 cm3 i mocy nieprzekraczającej 11 kW(stosunek mocy do masy własnej nie może przekraczać 0,1 kW/kg). 

W ostatecznej wersji ustawy nie ma żadnych obostrzeń dotyczących skrzyni biegów, tak więc można jeździć zarówno większymi skuterami jak i motocyklami.Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)