Mamy już 12844 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Docieranie opon motocyklowych - powinieneś to zobaczyć

Wysłany 15 październik 2013 13:10 przez Komentarze: 6

   

Docieranie opon to bardzo ważna sprawa - przekonał się o tym tester austriackiego magazynu 100ps, który skasował nowiutkiego ZX-6R właśnie z powodu nowego ogumienia. Środki poślizgowe, którymi smarowane są formy ułatwiają producentowi wyciąganie z nich opon. 

Jednak to co jest ułatwieniem w procesie produkcyjnym, nie służy dobrze motocykliście, dlatego po kupnie dobrze jest najpierw przejechać kilkanaście kilometrów bardzo ostrożnie i pochylać się stopniowo, aby nie powtórzyć wyczynu testera z filmu powyżej.Jaro
Mnie dziwi tylko jedno. Jak taki gośc co lata profesjonalnie na torze i testuje motocykle może nie mieć tak podstawowej wiedzy że nowa opona potrzebuje starcia śliskiej powierzchni. Gleba na własne życzenie.

Ernest
Nowe opony zawsze trzeba docierać. Przekonałem się na własnej skórze - prawie zaliczyłem glebe na rondku, zaraz po wymianie :) Wjeżdżam sobie jak gdyby nigdy ni, odkręcam manete na wyjściu a tu moto rzuciło tyłem i ledwo co opanowałem sytuacje. O zgrozo jak kupowałem opony w sklepie to właśnie pytałem się czy musze jakoś ostrożniej jeździć na początku jak są jeszcze niedotarte i otrzymałem odpowiedź, że nie ma obaw i mogę normalnie jeździć :| Głupota niektórych ludzi nie zna granic - rozumiem samemu nie wiedzieć, ale żeby sprzedawca opon jeszcze wprowadzał w błąd.

Proboszcz Jan
No to trafiłeś na wyjątkowo niekompetentnego sprzedawce. Ja zawsze docieram nowe oponki tym samym sposobem - na początku można jeździć tylko na wprost, potem stopniowo pochylać motocykl - nigdy nie wolno położyć się na maks. na nowych oponach, bo to prawie oczywista gleba. Jak już dotre delikatnie oponki to i tak na bokach przejade jeszcze papierem ściernym żeby w razie dużego pochylenia się nie zdziwić jak opona mi ucieknie.

dobry patent
Ja polecam papier ścierny. Docieranie na ulicy jest ok, ale ciężko w takich warunkach zamknąć ją do końca i w dodatku grozi to już glebą, dlatego leiej przejechać papierem ściernym na mokro - namoczyć papier i przejechać po zewnętrznej części opony. Wtedy jest 100% pewność, że będzie trzymać nawet w pełnym złożeniu.

potatohead
Zgadzam się z Jaro. To jest motocyklowy elementarz, a gość wyskakuje z nową Kawą na tor niczym rasowy świeżak.

adax
dzięki za info na temat nowych kapci,interesujący temat bo właśnie kupiłem noowe michelinki power 2ct.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)