Mamy już 12844 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Śmierć motocyklisty w kampanii poprawiającej bezpieczeństwo na drodze

Wysłany 05 wrzesień 2014 10:09 przez Komentarze: 8

Widziałem już różne kampanie, które mają zwiększyć bezpieczeństwo na drogach i przemówić do kierowców jednośladów, jednak ta naprawde mną wstrząsnęła. Przedstawia Davida, który nagrał ostatnie chwile swojego życia na motocyklu i kolizję z samochodem.

W filmie występuje jego matka, która opowiada jakim człowiekiem był David i o tym, że kochał motocykle i szybką jazde. Niestety w wyniku wymuszenia zginął, a ostatnie chwile jego życia zarejestrowała kamerka umieszczona na kasku. Matka nie chciała aby jego śmierć poszła na marne, więc pozwoliła na użycie filmu po to aby przemówić innym motocyklistom do rozsądku, aby nie jeździli szybko - szczególnie tam gdzie czeka najwięcej niebezpieczeństw, czyli na skrzyżowaniach.

Obejrzyjcie jeśli chcecie, jednak ostrzegam że nie jest to kolejna kampania po obejrzeniu której po 3 minutach zapominamy że istniała. 


M.
Szokujące :| Nie wiem co napisać - tragiczna historia, ale przemawia do rozsądku.

Robert
Paskudne wymuszenie [*]

Ozon
Ten film powinien też(a może przede wszystkim) trafić do idiotów morderców za kółkiem, którym zawsze wydaje się że zdążą swoimi bolidami przejechać przez ulice w czasie 0,001 sekundy. :/

Fz6
Spotkałem się też z wymuszeniem na skrzyżowaniu. Pani z opla corsy widziała mnie chyba z kilometra, jak się zbliżyłem to ona postanowiła wyjechać na szczęście jechałem około 70km/h, ona się zatrzymała a ja ominąłem ją tuż przed maską. Miałem ochotę zawrócić, ale przeszły mi nerwy i strach. Powinni to pokazywać na kursie prawka na kat B i A.

Daniel
Pech :( ale do takich miejsc jak na filmie trzeba się zbliżać ostrożnie typu skrzyzowanie. Z doświadczenia wiem i nie raz uniknełem podobnej sytuacji.Na drodze nie można mieć zaufania do kolejnego uczestnika ruchu.

Stiw
Ewidentnie nie spodziewał się i rzeczywiście trudno winić motocyklistę za cokolwiek bo do tego wcale szybko nie jechał. Auto wlatuje w moto jak by go nie widziało. Jedno co zwróciło moją uwagę ze motocyklista leciał na wielkim luzie, nawet gazu nie skręcił lekko, ale kto mógł się spodziewać.....

Tom CBR
Wina kierowcy samochodu oczywista, ale sami też możemy próbować ograniaczyć ryzyko. W Polsce narzeka się że ograniczenia ustawiane w idiotycznych miejscach, ale nawet na szybkich dwupasmówkach przed każdym skrzyżowaniem drogi jest ogranicznie do 70, więc to jakaś wskazówka żeby zwolnić chociaż na moment i przejechać w miare bezpiecznie.

Kamil
Po obejrzeniu tego filmu aż odechciewa się jeździć :|


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)