Mamy już 13080 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Motocykliści zwolenieni z opłat za przejazd autostradami już od 2016 roku

Wysłany 19 wrzesień 2014 10:09 przez Komentarze: 2

Oto świetna wiadomość na początek dnia. Odchodząca ze stanowiska Minister Bieńkowska rekomendowała swojej następczyni, Marii Wasiak, wprowadzenie elektronicznego systemu poboru opłat na autostradach,  jednocześnie motocykliści mieliby być zwolnieni z obowiązku posiadania elektronicznego urządzenia naliczającego opłaty.

Ten krok wydaje się być rozsądny - motocykl nie dość że nie wpływa negatywnie na stan nawierzchni autostrady, ponieważ jest lekki, to jeszcze nie ma w nim zazwyczaj miejsca na wożenie dodatkowych urządzeń. Poza tym motocykle to pojazdy, które nie jeżdżą po autostradach cały rok, a jedynie kilka dni w miesiącu. 

Według minister Bieńkowskiej wprowadzenie systemu jest możliwe już od 2016 roku. Czekamy z niecierpliwością. Nowy system poboru opłat zostanie uruchomiony pilotażowo na autostradzie A1 w przyszłym roku, a kierowcy samochodu otrzymaliby urządzenia viatoll bezpłatnie. Te zmiany wymusiła poniekąd systuacja z tego roku, gdy na autostradzie A1 prowadzącej nad morze utworzyły się gigantyczne korki przy bramkach. Premier zniósł wtedy czasowo opłaty za przejazd także dla samochodów.


Anka
Słyszałam dzisiaj w radiu RMF :) Byłoby pięknie - autostady może i są nudne dla motocyklistów, ale się bardzo przydają - np. trasa do Krakowa najlepiej autostradą, bo przez Olkusz tiry, zwężki i inne utrudnienia. Ta sama droga autostradą to 30 minut.

Piter
Do 2016 daleko. Jeszcze zdążą zapomnieć co obiecali.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)