Mamy już 13031 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Shoei NXR i HJC RPHA 10 Plus przetestowane przez SHARP

Wysłany 09 październik 2014 11:10 przez Komentarze: 0

Shoei NXR vs HJC RPHA 10 Plus
Brytyjski SHARP - instytut zajmujący się badaniem bezpieczeństwa kasków motocyklowych - opublikował wyniki dwóch nowych modeli- są to Shoei NXR oraz HJC RPHA 10 Plus. Shoei  otrzymał ocenę 4 gwiazdek na 5, natomiast HJC 3 gwiazdki. 

W przypadku kasku HJC najgorzej wypadły testy uderzeń bocznych - szczególnie prawa strona skorupy została nisko oceniona. Kask za to świetnie poradził sobie w przypadku uderzeń w tył, górną i przednią część skorupy.

Shoei NXR oceniony na 4 gwiazdki również otrzymał wysokie oceny za pochłanianie energii w części przedniej, górnej i tylnej. Odrobine gorzej jest z uderzeniami bocznymi, które zostały oznaczone pomarańczowym kolorem - to po środku w skali ocen.

Obecnie liczba przetestowanych przez SHARP kasków wynosi 333. Jeśli chcecie sprawdzić jak wasz kask poradził sobie w kwestii bezpieczeństwa odwiedźcie stronę http://sharp.direct.gov.uk
Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)