Mamy już 13048 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Odcinkowy pomiar prędkości nie będzie dotyczył motocyklistów!

Wysłany 14 październik 2014 20:10 przez Komentarze: 3

Odcinkowe kontrole prędkości to nowy sposób na walke z piratami drogowymi w Polsce, ale wygląda na to że motocykliści mogą spać spokojnie i nie przejmować się tym tematem, bowiem zamówiony przez GITD będzie jedynie rozpoznawał motocykle, ale nie będzie ich identyfikował po tablicach rejestracyjnych.

Takie informacje docierają dziś z portalu o Bezpieczeństwie na drogach - brd24.pl. W serwisie tym przeprowadzono rozmowę z Rafałem Ogonowski reprezentującym firme Sprint, która dostarczy system do odcinkowej kontroli prędkości. Oto co powiedział przedstawiciel SPRINT:

Na chwilę obecną – czyli zgodnie z zamówieniem GITD – kamery w ramach systemu ustawione będą na najazd pojazdu. Oprócz odczytu numeru rejestracyjnego system będzie klasyfikował pojazdy, rozpoznawał markę oraz to, czy to auto osobowe, ciężarowe, autobus czy motocykl. W przypadku motocykla zakończy się na klasyfikacji typu pojazdu, nie zostanie zidentyfikowany. Oczywiście jest taka możliwość, żeby wyłapywać pojazdy także na tzw. odjeździe. Czy system będzie o taką część rozbudowany, to będzie zależało już od zamawiającego.

Tak więc wydaje się, że na chwile obecną odcinkowy pomiar prędkości nie dotyczy motocyklistów i miejmy nadzieje że tak zostanie aż do wprowadzenia go do końca 2015 roku.

Źródło informacji: brd24.pl


Michał
Będzie, będzie zabawa, będzie się działo! :D Puszkarze chyba pękną z zawiści i jeszcze bardziej znienawidzą motocyklistów.

Marcin
Dla mnie to kolejny krok do wyciągania kasy,na nas motocyklistów tez przyjdzie czas,no i lipa z wolności i swobody,która w każdej dziedzinie jest nam po trochu odbierana.niedługo nic nie będzie można zrobić tylko zasilać budżet dziurawy państwa i nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem tylko z inwigilacja

Puma
Zajade trochę offtopem - rządowi polskiemu(celowo z małej litery) nie zależy i nigdy nie zależało na poprawieniu bezpieczeństwa na drogach. Wystarczy pojechać na Słowacje - tam każdy przestrzega ograniczeń i jedzie jak na znaku - nie trzeba było edukować i ostrzegać, wystarczyło przywalić duże mandaty za prędkosć. W Polsce też udałoby się zrobić to samo, ale to oznaczałoby że do budżetu nie wpłynie kasa z mandatów, a przecież to jest najważniejsze i dlatego śmieszą mnie wszystkie rozwiązania poprawiające rzekomo bezpieczeństwo. Nie w tym kraju.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)