Mamy już 12844 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Ducati DVT(Desmodromic Variable Timing) w silniku nowej Multistrady na 2015 rok

Wysłany 15 październik 2014 19:10 przez Komentarze: 0

Silnik Ducati DVT Desmodromic Variable Timing

Ducati ujawniło dziś bardziej szczegółowe informacje na temat silnika, który trafi do nowej Multistrady na 2015 rok. Silnik ten będzie wyposażony w zmienne fazy rozrządu DVT(Desmodromic Variable Timing).

Rozwiązanie takie nie jest nowością, Honda już w VFR 800 V-Tec stosowała podobne rozwiązanie w którym część zaworów byłą wyłączana podczas pracy silnika na niskich obrotach, dopiero po ich przekroczeniu silnik dostawał pełnego kopa i do akcji wkraczały wszystkie zawory. 

Rozwiązanie Ducati jest jednak udoskonalone w stosunku do tego, które stosowała Honda w VFR 800, bowiem silnik Testaretta DVT jest pierwszym silnikiem na świecie, w którym zmienne fazy rozrządu działają niezależnie - zarówno w układzie dlotowym, jak i wydechowym. Taka innowacyjna konstrukcja pozwoli na wyeliminowanie dziur w oddawaniu mocy silnika. System DVT optymalizuje wydajność silnika w pełnym zakresie obrotów, a jednocześnie pozwala na obniżenie zużycia paliwa o 8%. Nowy silnik Ducati jest w pełni zgodny z normą emisji spalin EURO 4. Oprócz tego silnik posiada czujnik stukowego.

Moc maksymalna Desmodromicznego silnika Testaretta w układzie V i pojemności 1198cm to 160 KM, natomiast maksymalny moment obrotowy to 136Nm. Przy 3500 obrotów motocyklista będzie miał do dyspozycji aż 80Nm.Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)