Mamy już 12844 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Motocykliści ze Szczecina także walczą o możliwość poruszania się buspasami

Wysłany 22 październik 2014 11:10 przez Komentarze: 0


Po Krakowie i Bydgoszczy, gdzie motocykliści przekonali władze do wpuszczenia motocykli na buspasy, także motocykliści ze Szczecina postanowili powalczyć o takie rozwiązanie w swoim mieście. 

Jeden z użytkowników forum o nicku koteg z forum Moto-Fanatyk napisał petycje do Radnych Miasta Szczecina. 

Szanowni Państwo, my szczecińscy i zachodniopomorscy motocykliści zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w kwestii podniesienia poziomu bezpieczeństwa na ulicach Szczecina. Jesteśmy grupą posiadaczy  dwóch kółek skupionych wokół portali internetowych moto-fanatyk.pl oraz haloszczecin.com (w sumie ok. 1500 osób. Łączy nas wspólna pasja podróżowania naszymi pojazdami, które jak powszechnie wiadomo mają też pewien mankament. Czynią z nas grupę użytkowników drogi, która szczególnie dotkliwie odczuje każdy swój błąd popełniony przez siebie czy przez innego kierowcę. Dlatego tak bardzo zależy nam na bezpiecznej jeździe.
Zwracamy się do Państwa z prośbą o spowodowanie, aby i w Szczecinie (podobnie jak w Krakowie oraz Bydgoszczy) kierowcy motocykli mieli prawo korzystać z dróg wytyczonych dla autobusów miejskich (tzw. buspasów). Jest to rozwiązanie powszechnie stosowane także w wielu europejskich miastach.
Co daje to zupełnie bezinwestycyjne usprawnienie organizacji miejskiego ruchu? Na najbardziej zakorkowanych arteriach miasta (bo tam właśnie budowane są buspasy) separujemy jednośladowe pojazdy silnikowe od pozostałych pojazdów. A zatem motocykliści mogą podróżować bezpieczniej. Spokojniejsi i bezpieczniejsi stają się także kierowcy samochodów, którzy najbardziej obawiają się sytuacji, w której "przeciskający" się przez korki komunikacyjne motocykliści mogą im przez mocno utrudnione manewrowanie nieopatrznie uszkodzić karoserię czy lusterka wsteczne. Motocykliści natomiast, buspasem docierają łatwo na pierwszą pozycję przed sygnalizatorem ulicznym i ruszają spod świateł pierwsi. Są zatem bezpieczniejsi, niż w przypadku kontynuowania jazdy w ciasnej kolumnie samochodów. Dodajmy, że manewrowanie w zakorkowanym mieście motocyklem, który dziś waży z reguły grubo ponad 200 kg wymaga od motocyklisty sporo uwagi, siły i zręczności, a także... życzliwości ze strony współużytkowników drogi.
Wiemy i obserwujemy zjawisko, w którym coraz więcej kierowców przesiada się na silnikowe jednoślady, po to by właśnie sprawniej przemierzać zakorkowane miasta. Ułatwiają to nowe przepisy, które pozwalają zostać kierowcą motocykla (do 125 ccm) bez konieczności odbywania dodatkowego kursu. Wystarczy do tego prawo jazdy kategorii B. Problem będzie więc narastał.
Prosimy zatem we wspólnym interesie wszystkich kierowców - o życzliwe zajęcie się sprawą i spowodowanie w Szczecinie takiej zmiany organizacji ruchu, która umożliwi kierowcom silnikowych jednośladów korzystanie z miejskich buspasów.
Z wyrazami szacunku:

Dzięki wpuszczeniu motocykli na buspasy w Krakowie zmniejszyły się korki, a motocykliści mogą bezpieczniej poruszać się po mieście. Trzymamy kciuki także za motocyklistów w Szczecinie.

Więcej informacji w tym wątku na forum Moto-Fanatyka zrzeszającego Szczecińskich motocyklistów: http://moto-fanatyk.pl/forum/viewthread.php?thread_id=4908&rowstart=20
Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)