Mamy już 12844 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Suzuki GSX-R 750 i 1000 - Problemy z układem napędowym. Akcja serwisowa w USA obejmie 30 tys. motocykli

Wysłany 13 listopad 2014 13:11 przez Komentarze: 0


Suzuki Motor Corporation wraz z NHTSA(National Highway Traffic Safety Administration) ogłosiły akcje serwisową swoich sportowych modeli GSX-R o pojemnościach 750 i 1000cc. 

W Stanach zjednoczonych akcją objęte jest aż 23.000 motocykli, a problem objawia się tym że w ekstemalnym przypadku możemy zostać pozbawieni przeniesienia mocy na koło przy wysokich obrotach, nie trzeba chyba mówić co może się stać gdy braknie "pary" np. przy wyprzedzaniu. 

Usterka może powstać w wyniku niewłaściwej zmiany biegów. Jeśli będziemy próbowali wbić wyższy bieg przeskakując o dwa w góre i mając wysokie obroty pojawi się zbyt duże naprężenie w obrębie łańcucha napędowego i może dojść do uszkodznia napinacza łańcucha, a to z kolei może spowodować jego "spadnięcie" i utratę przeniesnienia napędu.

Suzuki zastosuje bardziej wytrzymały napinacz, który wytrzyma większe naprężenie powstałe w takiej sytuacji. Problem dotyczy Suzuki GSX-R 750 z roczników 2011 do 2014 oraz GSX-R 1000 2009 do 2014. Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)