Mamy już 12857 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Nowa generacja ABSu Continentala trafi do motocykli w przyszłym roku

Wysłany 05 grudzień 2014 14:12 przez Komentarze: 0

Firma Continental, która od lat produkuje systemy ABS dla motocykli zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowej generacja ABSów motocyklowych ze wspomaganiem hamowania w zakręcie. Pierwsze systemy Continentala tego typu trafią do motocykli BMW.

Turystyczny BMW S1000XR będzie pierwszym motocyklem wyposażonym w nową generacje ABSu Continentala. Hamowanie w zakręcie znacznie różni się od hamowania na prostej i jest bardziej niebezpieczne, dlatego wymaga specjalnych rozwiązań które zwiększą bezpieczeństwo i płynność hamowania w takich warunkach. 

Czujniki systemu monitorują 100 razy w ciągu sekundy wszystkie parametry łącznie z kątem nachylenia i tak steruje doborem siły hamowania żeby żadne z kół nie uślizgnęło się, ale także żeby rozkład sił hamowania był dobrany w taki sposób żeby motocykl nie prostował się nadmienie i zachowywał optymalny tor jazdy.

BMW już zastosowała podobny system nazwany ABS Pro w modelu HP4, jednak widocznie chce się skupić na samych motocyklach, a rozwiązania takie jak wspomaganie hamowania zlecać innym firmom. 

Ronan Le Roy z firmy Coninental powiedział: "Dzięki zoptymalizowanej krzywej hamowania motocykl w zakrętach jest bardziej stabilny, a zatem bardziej przewidywalny. Niebezpieczeństwo wystąpienia wypadku w trakcie jazdy po łuku jest zmniejszone."Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)