Mamy już 12844 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

ABS w motocyklu - czy jest rzeczywiście potrzebny?

Wysłany 11 grudzień 2014 10:12 przez Komentarze: 0


ABS w motocyklach jest coraz popularniejszy, w coraz większej ilości modeli system ten jest montowany fabrycznie i nawet nie można kupić niektórych modeli bez ABSu. Ciekawe jednak jest to, że wciąż wielu motocyklistów kwestionuje zasadność tego typu systemu w motocyklach i twierdzi że ABS nie jest im do nieczego potrzebny. 

Australijska komisja ds. wypadków TAC(Transport Accident Commission), która zajmuje się bezpieczeństwem na drogach oraz pomocą osobom poszkodowanym w wypadkach postanowiła nakręcić ciekawy materiał porównujący zachowanie się motocykla przy gwałtownym hamowaniu na mokrym z systemem ABS oraz bez niego. 

Po obejrzeniu tego wideo chyba każdy kto ma wątpliwości co do sensu obecności ABSu w motocyklach powinien je rozwiać. Hamowanie odbyło się na mokrej nawierzchni.
Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)