Mamy już 13048 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Program O.N.E oraz kampania bezpieczeństwa stanu Waszyngton, czyli tak to się robi w Ameryce!

Wysłany 16 grudzień 2014 11:12 przez Komentarze: 0

W USA bezpieczeństwo motocyklistwów na drodze to ważna sprawa - świadczą o tym liczne kampanie bezpieczeństwa oraz programy takie jak O.N.E, którego skrót oznacza - jeden raz nie wystarczy i sugeruje że jednokrotne spojrzenie przed przejazdem przez skrzyżowanie nie zawsze wystarczy aby dostrzec motocykliste.

Program ten wystartował w 2009 roku aby zmniejszyć liczbę wypadków na skrzyżowaniach z udziałem innych uczestników ruchu. W wielu miastach w USA przy najniebezpieczniejszych skrzyżowaniach na których dochodzi do wielu wypadków z udziałem motocyklistów pojawiają się specjalne znaki ostrzegawcze z napisem - "Uważaj na motocyklistów!". Mają one przypomnieć o zasadzie: Spójrz dwa razy.

Oprócz ONE poszczególne stany publikują specjalne kampanie w telewizji i w internecie, jedną z ostatnich jest bardzo ciekawa kampania stworzona na zlecenie stanu Waszyngton, która ma pokazać innym kierowcom że motocykliści to tacy sami ludzie jak wszyscy, że pod kaskiem znajduje się inny człowiek i że ignorancja na drodze zabija. Polecamy obejrzeć, ale również udostępniać - takie kampanie jak ta nie powinny odbijać się echem jedynie w środowisku motocyklowym.
Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)