Mamy już 13048 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Indie chcą wprowadzić obowiązkowy ABS w motocyklach w 2016 roku

Wysłany 23 grudzień 2014 10:12 przez Komentarze: 2

Niedawno publikowaliśmy film podkreślający zalety systemu ABS montowanego w motocyklu, ale już wkrótce ABS może nie być już świadomym wyborem motocyklisty tylko wyposażeniem obowiązkowym. Pierwszy krok w tej dziedzinie chcą zrobić Indie.

Tamtejszy ARAI(Automotive Research Association of India), czyli instytucją zajmującą się bezpieczeństwem na drogach i dopuszczaniem poszczególnych pojazdów na rynek zaproponowała aby wszystkie motocykle z silnikami większymi od 125cc były obowiązkowo wyposażone w system ABS. Będzie to wiązało się z większymi cenami motocykli, bowiem ABS działa wyłącznie w motocyklach wyposażonych w tarcze hamulcowe, a sam ABS podnosi cene, to jednak z badań ARAI wynika że ABS może zapobiec co trzeciemu wypadku z udziałem jednośladu. 

Jeśli wszystko przebiegnie po myśli ARAI obowiązkowy ABS w  Indiach może zostać wprowadzony od 2016 roku. Moim subiektywnym zdaniem to bardzo dobrze - każde działanie, które poprawi bezpieczeństwo motocyklistów na drodze jest godne pochwały.


Darki
Pytanie, czy motocykle z wcześniejszych roczników będą mogły jeździć bez ABS?

Marek
To nie jest możliwe bo prawo nie działa wstecz. Mogą wprowadzić taki przepis tylko dla nowych motocykli, a nawet te które są w salonach bez ABSu nie będą musiały mieć ABSu.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)