Mamy już 12784 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Supersport 300 - Organizatorzy Mistrzostw Świata WSBK rozważają nową kategorie pojemnościową

Wysłany 30 grudzień 2014 12:12 przez Komentarze: 1

Organizatorzy Mistrzostw Świata WSBK rozważają wprowadzenie nowej kategorii dla motocykli sportowych o pojemności 300cc, których w ciągu ostatniego czasu pojawiło się dość dużo - wystarczy wymienić takie motocykle jak KTM RC390, CBR 300, Kawasaki Ninja 300 czy Yamaha R3. 

Do wprowadzenia nowej kategorii jeszcze długa droga, ale już teraz organizatorzy badają zainteresowanie nową kategorią wśród producentów motocykli. Celem powstania nowej serii wyścigów jest nie tylko propagowanie motocykli o pojemnościach 300 cc, ale także szukanie młodych utalentowanych zawodników, którzy w przyszłości mogliby awansować do wyższych serii.

Nowa seria ze względów finansowych nie miałaby zasięgu międzynarodowego ze względu na zbyt duże koszty transportu. WSBK chciałoby przeprowadzić lokalne mistrzostwa w różnych krajach(najprawdopodobnie Hiszpania, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania) i następnie zwyciezkie teamy konfrontować w jednym lub kilku wyścigach wyłaniających zwyciężców w całej kategorii.

Pomysł wydaje się być narpawde ciekawy, czekamy na więcej informacji i będziemy Was na bieżąco informować jeśli coś ciekawego w tej sprawie się wydarzy.


ROB
To byłoby coś :) Sam bym chętnie kupił taki motorek i spróbował swoich sił :)


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)