Mamy już 13031 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

BMW S1000RR - Jazda 300 km/h przy złożeniu 46 stopni, czyli jak wycisnąć wszystko co możliwe ze sportowego motocykla

Wysłany 30 grudzień 2014 12:12 przez Komentarze: 1

Bez wątpienia BMW S1000RR jest jednym z najlepszych seryjnie produkowanych motocykli sportowych. Od czasu premiery w 2009 motocykl uznaje się za króla w swojej klasie, a w ostatnim roku inżynierowie z Bawarii jeszcze bardziej poprawili motocykl wyposażając go w zaawansowaną elektronike i poprawiając charakterystyke silnika.

Jak potężną bronią może być S1000RR w rękach doświadczonego motocyklisty pokazuje  film poniżej. Duński zawodnik Chris Kobe tesuje S1000 RR na torze w Hockenheim w Niemczech. Maksymalna prędkość motocykla ograniczona elektronicznie to 186 mil/h(299 km/h). Chris osiągnął tą prędkość składając motocykl pod kątem 46 stopni(!), a wiemy to dzięki sensorowi przechyłu, który montowany jest od początku w motocyklach S1000RR. 

Czujnik ten wymagany jest przy najnowszej generacji ABS, ale BMW montowała go od samego początku wiedząc że użytkownicy S1000RR będą wykorzystywać go często na torze. Niestety Chris na końcu filmu źle złożył się do zakrętu i postanowił że zjedzie na wprost, niestety złapał nieco pobocza i przerwócił motocykl. 
Marek
Hehe, ale paciak na końcu ;)


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)