Mamy już 13070 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Polskie drogi jedne z najniebezpieczniejszych w Europie - raport EuroRAP

Wysłany 07 styczeń 2015 11:01 przez Komentarze: 1

Organizacja EuroRAP zajmująca się oceną bezpieczeństwa dróg w Eurpie opublikowała raport o stanie polskich dróg, który powstał przy współpracy z naukowcami z Politechniki Grańskiej, ekspertami Polskiego Związku Motorowego i Fundacji Rozwoju Inżynierii Lądowej.

Wnioski płynące z niego nie są optymistyczne - mimo poprawy o 24% w stosunku do raportu z 2007 roku nadal 62% dróg w Polsce są oznaczone jako niebezpieczne lub bardzo niebezpieczne(kolor czerwony i czarny na mapie). Ryzyko liczone jest na podstawie wypadków śmiertelnych w stosunku do liczby pojazdów, które przejeżdżają dany odcinek drogi. 

Z mapy ryzyka indywidualnego na drogach krajowych w Polsce w latach 2010-2012 wynika, że:

  • 27% długości dróg krajowych, to „czarne odcinki” o najwyższym poziomie ryzyka. W okresie 2005-2007 rozpoczynającym systematyczne badania ryzyka EuroRAP w Polsce odcinki te stanowiły 60% długości. Obecnie jest ich o 5,4 tys. km mniej,
  • 62% długości dróg krajowych, to „czarne i czerwone odcinki”, jest to o 24% mniej niż w latach 2005-2007,
  • 40% wszystkich poważnych wypadków (z ofiarami śmiertelnymi i ciężko rannymi) na drogach krajowych miało miejsce na „czarnych odcinkach”, to jest o 31% mniej niż w latach 2005-2007,
  • 17% długości dróg krajowych (o 13% więcej niż w latach 2005-2007) spełnia kryteria bardzo małego i małego ryzyka przyjętego przez EuroRAP jako poziomu ryzyka akceptowanego dla podstawowej sieci dróg; są to głównie odcinki autostrad oraz dwujezdniowych dróg ekspresowych.

Mapkę niebezpiecznych dróg w Polsce w większej rozdzielczości znajdziecie pod tym linkiem.

Źródło: http://eurorap.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=89


Paweł
Najgorsze że w Polsce nie ma odpowiednich służb do poprawy wadliwych rozwiązań - dołączeniowe drogi w środku szybkiego zakrętu za którym nic nie widać albo zawrotki na dwupasmowych drogach to standard - zamiast tym się zająć wolą postawić gliniarzy z fotoradarem na 50tce i doić kase.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)