Mamy już 13048 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Buspasy dla motocyklistów także w Łodzi - Pozytywne zmiany już od marca 2015

Wysłany 16 styczeń 2015 12:01 przez Komentarze: 0

Po udostępnieniu buspasów dla motocykli w Krakowie i Bydgoszczy coraz więcej miast przekonuje się do tego pomysłu. Trzecim, które dołączy do wyżej wymienionych będzie Łódź, gdzie od marca na okres testowy motocykliści będą mogli poruszać się po wybranych buspasach.

Na początku motocykliści będą mieli do dyspozycji buspas na drodze krajowej nr. 14 przebiegającej z północy na południe miasta, ale w późniejszym terminie uzyskają oni prawa do poruszania się na wszystkich buspasach w mieście - na znakach obok symbolu autobusu pojawi się także motocykl.

Jeśli rozwiązanie sprawdzi się w praktyce rozwiązanie to pozostanie na stałe i motocykliści z Łodzi będą mogli się cieszyć możliwością bezpieczniejszego i sprawniejszego poruszania się po mieście. 

Tomasz Kacprzak, wiceszef WORDu w Łodzi i pomysłodawca powiedział: 

"Motocykliści nie blokują autobusów, bo mają lepsze przyspieszenie. Nikt nie traci, wszyscy zyskują."

Nie sposób się nie zgodzić z tym stwierdzeniem :) Motocykliści w Szczecinie także działają, czekamy więc na kolejne miasta :)Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)