Mamy już 12569 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Zakaz używania interkomów przez motocyklistów - genialny pomysł prosto z Francji

Wysłany 28 styczeń 2015 09:01 przez Komentarze: 1

Jeśli jesteście przekonani że jedznie Polscy politycy mają monopol na wymyślanie kontrowersyjnych, żeby nie powiedzieć głupich, ustaw - jesteście w błędzie.

Francuzi opublikowali niedawno raport o statnie bezpieczeństwa na drogach w 2014 r. Wynika z niego że liczba ofiar śmiertelnych w tym kraju wzrosła o 3,7% w stosunku do roku 2013. Rząd podjął kroki w celu poprawy bezpieczeństwa i niektóre z pomysłów należy pochwalić - między innymi poprawe systemu szkolenia kierowców czy więcej kampanii bezpieczeństwa.

Niestety wśród 26 punktów, które mają poprawić bezpieczeństwo znalazły się 2 dość dziwne i niezrozumiałe dla mnie punkty dotyczące motocyklistów. O ile zwiększenie rejestracji czy obowiązkową kamizelke odblaskową, którą należy mieć przy sobie można jeszcze jakoś zrozumieć, to zakaz używania popularnych zestawów do komunikacji wydaje się być pomysłem lekko mówiąc kontrowersyjnym i niezrozumiałym, szczególnie że wg. statystyk do wypadków na drogach dochodzi najczęściej z powodu nieuwagi kierowców samochodów, a nie rozkojarzenia motocyklistów.

Oprócz wspomianych pomysłów Francja chce wprowadzić ograniczenia do 30km/h w największych miastach. Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)