Mamy już 12569 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Nand Logic Smart Helmet - Najbardziej zaawansowany technologicznie kask motocyklowy

Wysłany 03 luty 2015 09:02 przez Komentarze: 0

Coraz więcej firm z dziedziny nowoczesnych technologii próbuje stworzyć inteligentny kask. Oto propozycja od firmy Nand Logic. Mimo że jest to jeszcze prototyp, to może pochwalić się on największą elektronicznych gadżetów, a nawet aktywną wentylacją!

Mózgiem kasku jest układ elektroniczny SOC z wielordzeniowym procesorem, który przetwarza informacje z sensorów wbudowanych w kask, a jest ich naprawde wiele: między innymi akcelerometr, żyroskop, czujnik światła, ale także moduły bluetooth, GPS a także sensor mierzący temperature i wilgotność. Kask posiada aż 2 wbudowane kamery - jedną nagrywającą z przodu, drugą z tyłu. Tylna kamera śledzi obiekty i jeśli uzna że obiekt zbliża się z duża prędkością alarmuje przez głośniki stereo wbudowane w kask. 

Kask wyposażony jest także w światła LED sygnalizujące stop - nie potrzeba ich nawet podłączać do motocykla, bowiem czujniki wykrywają moment hamowania, a nawet zamiar skrętu włączając wbudowane kierunkowskazy. 

Jednak to nie wszystko co potrafi inteligentny kask Nand Logic - wyobraźcie sobie, że gdy temperatura kasku wewnątz wzrasta - czujnik odczytuje te informacje i włącza wbudowany wentylator - tego jeszcze nie było :) Z innych ciekawostek - kask wyposażony jest w zewnętrzny mikrofon, który przez odwrócenie fazy współpracuje z głośnikami i redukuje szum wiatru! Oczywiście kask ma tak przyziemne funkcje jak odbieranie połączeń i słuchanie muzyki przez wbudowane głośniki.

Nand Logic planuje pozyskać środki na produkcje kasku z kampanii w portalu crowdfundingowym Kickstarter, która ruszy latem. Kask miałby kosztować 500 dolarów.
Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)