Mamy już 12808 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

DOT vs. ECE - normy bezpieczeństw kasków motocyklowych

Wysłany 13 grudzień 2013 12:12 przez Komentarze: 7

Serwis webBikeWorld.com zaprezentował bardzo ciekawy film pokazujący różnice między testami bezpieczeństwa ECE(standard Europejski) oraz DOT(standard Amerykański), bez spełnienia których kaski nie są dopuszczane do sprzedaży na poszczególnych rynkach.

Jak widać na filmie bardziej rygorystyczną normą wydają się być testy DOT, które są wykonywane z większej wysokości i to dwukrotnie, co jest dość kontrowersyjną metodą testu. Duże różnice pojawiają się także przy formie symulującej głowe - w ECE kształt formy przypomina kształt prawdziwej głowy człowieka.

Warto również zobaczyć różnice absorpcji siły uderzenia w przypadku kasków z wypełnieniem o różnej gęstości EPS i bez niej - dokładnie 4:15 na filmie. Jak widać EPS to nie tylko chwyt reklamowy, ale bardzo duży krok naprzód w stosunku do standardowych wypełnień o jednorodnej gęstości.


Grzechu
Nie wiem co jest kontrowersyjnego w pdwójnym uderzeniem z wysokości. Chyba każdemu kask upadł kiedyś na ziemie czy na beton, a to nie ma oznaczać że kask jest do kosza(choć niektórzy tak twierdzą).

600RR
DOT i ECE są ok ale i tak najbardziej rygorystyczna jest norma SNELL. Niewiele kasków ją spełnia.

JA
Ta europejska norma ECE 22.05 to śmiech na sali - na allegro jakieś wynalazki po 80 PLN mają ten certyfikat. Ponoć niektóe modele które uzyskują ECE nie są dopuszczane na rynek Amerykański.

Piotrek
Najlepszy test to SHARP bo pozwala porównać kaski wg. uzyskanej oceny. DOT i ECE22.05 mówią tylko czy kask jest dopuszczony na rynek i spełnia jakieś tam minimum. Kaski które mają 1 gwiazdke w SHARP zawsze mają certyfikat DOT lub ECE2205, dlatego lepiej nie sugerować się takimi normami.

Karol
Czy kask z DOT moze byc uzywany (nie sprzedawany) w Polsce?

Karol
Czy kask z DOT moze byc uzywany (nie sprzedawany) w Polsce?

Karol
Czy kask z DOT moze byc uzywany (nie sprzedawany) w Polsce?


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)