Mamy już 12857 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Reindeer Tours - Zdobycie Nordkapp jeszcze nigdy nie było tak łatwe!

Wysłany 13 luty 2015 10:02 przez Komentarze: 2


Chyba każdy motocyklista, planując kolejną wyprawę, brał pod uwagę Skandynawię oraz zdobycie Nordkappu, czyli najdalej na północ wysuniętego skrawka lądu Europy. 

Dzika północ, zmaganie się z siłami natury, idealnie gładki asfalt i my siedzący na motocyklu, którego warkot silnika odbija się od skał… Prawdziwa podróż w głąb siebie, która pozwoli znaleźć odpowiedzi na wiele pytań. Tego typu przedsięwzięcie wymaga długich przygotowań i niemałego doświadczenia. Chcieliśmy uczynić je osiągalnymi dla każdego.Trudno jest tak naprawde opisać Norwegię słowami. Fascynująca, niepowtarzalna, dziewicza, tajemnicza… To jedynie kilka epitetów, jakże trafnie opisujących charakter jednego z najpiękniejszych krajów Skandynawii. Góry, fiordy, wodospady, wyspy i płaskowyże przenikają się wzajemnie, tworząc na każdym kroku zapierający dech w piersiach krajobraz. Nie sposób nie wspomnieć o fascynującej kulturze i bogatej historii krajów dalekiej północy. Wgryzające się bezlitośnie w ląd szmaragdowe wody fiordów to widok dominujący u wybrzeży. Opadające na ponad tysiąc metrów stoki przeplatane surowością skał i soczystą zielenią zostają na zawsze w pamięci. W głębi kraju przeważają zaś lodowce oraz pierwotne góry wraz z ich ośnieżonymi szczytami, budząc podziw i szacunek jednocześnie. Całość okraszona wysokimi wodospadami o krystalicznie czystej wodzie. Ten istnie rajski obrazek uzupełniają liczne pastwiska oraz charakterystyczne czerwone domy rybackie stojące na palach wyrastających wprost ze skalistych brzegów.Po kilku latach podróżowania motocyklem mamy już swoją własną ideę i styl organizowania wypraw. Wiemy, że za dnia trzeba dać z siebie wszystko, że każda pogoda jest dobra, by jechać przed siebie, ciesząc się drogą i widokami. To, czego nikt nie może nam zabrać, to wspomnienia. Silne emocje i skrajne warunki mogą odcisnąć na nas swe piętno, i sprawić, że każdy wyjazd stanie się wyjątkowy i niezapomniany. Nocą zaś ładujemy baterie, nie unikając przy tym wygód. Ciepły prysznic, wygodne łóżko, dobra kolacja oraz syte śniadanie. Wszystko po to, by zadbać o dobry nastrój oraz siły niezbędne przy tak intensywnych przeżyciach.Postanowiliśmy podzielić się z Tobą naszym doświadczeniem i sposobem podróżowania, który jest wymagający dla każdego motocyklisty. Ze wszystkich podróży wracaliśmy wykończeni, a mimo to wciąż niebywale podekscytowani, z uśmiechem nieschodzącym z twarzy jeszcze przez wiele dni po wyprawie. Po jednej z nich zapragnęliśmy byś i Ty mógł to poczuć. 

Marian
Piękne zdjęcia - zamierzam zdobyć Nordkapp w tym roku, ale jade z kolegami i nocujemy w namiotach. Hotele to jednak zbyt droga impreza, ale jak ktoś ma fundusze to czemu nie :) Powodzenia.

Kypseloa
Wspaniałe zdjęcia panowie ! Wspaniałe miejsce :) Jeszcze tam wrócę bo Lofoty czekają :) A o do Nordkappu, strata czasu. To nawet nie jest najdalej wysunięty przylądek tylko pic na wodę.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)