Mamy już 12988 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym stracisz prawo jazdy

Wysłany 12 marzec 2015 15:03 przez Komentarze: 0


Na temat pomysłu zaostrzenia kar dal kierowców przekraczających prędkość w mieście informowały wszystkie główne media. Dwa dni temu Senat przegłosował zmiany dotyczące przepisów kodeksu ruchu drogowego, a to oznacza że do wejścia ich w życie dzieli nas już tylko podpis prezydenta i krótki okres przygotowawczy.

Przypmnijmy - sprawa dotyczy osób przekraczających prędkość w terenie zabudowanym - po wejściu nowelizacji w życie każdy kierowca, który przekroczy prędkość o 50km/h straci prawo jazdy na 3 miesiące. Jeśli w tym czasie policja złapie kierowce na prowadzeniu samochodu lub motocykla zostanie wystawiony mandat w wysokości 500 PLN, a kara ta zostanie przedłużona o kolejne 3 miesiące. Jeśli w tym czasie sytuacja powtórzy się jeszcze raz - uprawnienia do kierowania pojazdami zostaną odebrane na stałę, a osoba taka będzie musiała zdawać kurs od nowa.

Inną ważną zmianą przyjętą przez Senat jest klasyfikacja prowadzenia pojazdu bez uprawnień jako przestępstwo. Do tej pory osoby, które nie miały prawa jazdy na daną kategorie mogły otrzymać jedynie mandat. Po sklasyfikowaniu tego czynu jako przestępstwo osobom takim grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności do dwóch lat.

Po przegłosowaniu poprawek przez Senat muszą one zostać zatwierdzone podpisem prezydenta, a po okresie przygotowawczym nie trwającym zazwyczaj dłużej niż 3 miesiące ustawa zaczyna obowiązywać.Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)