Mamy już 13048 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Road Attack 2 EVO - Nowość od Contintentala

Wysłany 08 styczeń 2014 12:01 przez Komentarze: 1

Continental Road Attack 2 EVO to nowa wersja znanych opon turystycznych od Continentala. Wersja EVO ma wprowadzić kilka istotnych zmian - największa z nich to użycie większej ilości krzemionki w mieszance, a to oznacza poprawienie przyczeponości na mokrej nawierzchni, jednak to nie jedyna nowość. W nowych EVO zmieni się nieco sam bieżnik tak żeby był w stanie odprowadzać więcej wody.      

To tyle jeśli chodzi o jazdę po mokrej nawierzchni, jednak jeszcze lepszą wiadomością wydaje się fakt że Continental postaniowł znacząco pogłębić bieżnik, a to oznacza że możemy spodziewać się jeszcze większych przebiegów od poprzedniczki. Opona jest dwuskładnikowa, a więc na środku mamy twardszą miesznake która nie ściera się tak szybko podczas jazdy na wprost, a  w pochyleniach możemy liczyć na lepszą przyczepność za sprawą miękkiej mieszanki po bokach opony. 

Opona jest też fabrycznie pozbawiona śliskiej warstewki powstałej przy wyjmownaiu opony z formy, a więc teoretycznie nie trzeba jej docierać po kupnie. 

Road Attack 2 Evo została także przetestowana przez magazyn 1000ps.net na torze Aragon - jak widać opona ma zacięcie torowe, a Alex Hofmann testujący opone zszedł na łokieć - jak na turystyczne gumy trzeba przyznać że robi wrażenie. Filmik z testów jest na początku wpisu.

A oto oficjalna reklama Road Attack 2 Evo stworzona przez firmę Continental


Opona będzie dostępna w sprzedaży w następujących rozmiarach:

Continental Road Attack 2 EVO

Przód:

120/70 ZR 17 M/C (58 W) TL 
110/80 R 19 M/C 59 V TL 


Tył:

150/70 R 17 M/C 69 V TL
160/60 ZR 17 M/C (69 W) TL
180/55 ZR 17 M/C (73 W) TL
190/50 ZR 17 M/C (73 W) TL
190/55 ZR 17 M/C (75 W) TLIks
Więcej krzemionki = gorsze na suchym. Jedyny plus że mają głębszy bieżnik.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)