Mamy już 12569 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Highside w zwolnionym tempie, czyli dlaczego bezwzględnie należy ubierać ciuchy motocyklowe!

Wysłany 22 marzec 2015 19:03 przez Komentarze: 0

Sezon już się zaczął - większosć z nas przewietrzyło już swoje maszyny albo nawet zaliczyło dłuższe przejażdżki. Niestety wiosna to syf na drogach i podwyższone ryzyko gleb, a jedną z najgorszych jakie może się przydażyć jest highside.

Pewien stunter postanowił się poświęcić i nagrać film ku przestrodze, który obrazuje jak niebezpieczny typ gleby to jest i dlaczego warto bezwzględnie ubierać się nawet jeśli jedziemy tylko "koło komina". Highside może przytrafić się podczas zbyt mocnego  odkręcenia manetki na wyjściu z zakrętu, ale również podczas gwałtownego hamowania. 

Czynnikiem, który może przyczynić się do jego powstania może być nierozgrzana lub po prostu zużyta opona, a także niskie temperatury - pamiętajmy że wiosną opony nie nagrzewają się tak szybko jak latem i często manewr, który w lato byłby czymś normalnym wiosną może skończyć się bardzo nieprzyjemnie. W przypadku highside-u motocyklista zostaje wyrzucnony z motocykla, a w najgorszym przypadku 200 kilogramowe żelastwo może spaść na niego. Warto obejrzeć i zapamiętać!Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)