Mamy już 13031 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Suzuki GSX-R 1000 2016 ze zmiennymi fazami rozrządu i elektroniką Boscha

Wysłany 22 kwiecień 2015 09:04 przez Komentarze: 0


Rok 2016 zapowiada się ciekawie dla miłośników GSX-Ra - według informacji do jakich dotarł portal MCN oraz rysunków patentowych firma z Hamamatsu w nadchodzącym roku w końcu przedstawi zupełnie odmienionego GSX-R-a 1000.

Żeby dogonić konkurncje Japoński producent planuje wprowadzić nowy silnik ze zmiennymi fazami rozrządu, które zapewnią łagodniejszy przebieg krzywej momentu obrotowego i płynne oddawanie mocy w całym jego zakresie. Według plotek jednostka osiągaby moc ok. 200 KM - jest to moc, której producenci motocykli w ramach dżentelmeńskiej umowy nie przekraczają(wyjątkiem jest Ninja H2, jednak nie jest to motocykl produkowany seryjnie). Nowy gixxer powinien być jednak znacznie lżejszy od swojego poprzednika. 

Przy okazji tematu nowego GSX-Ra należy też zwrócić uwagę na obecność Suzuki w MotoGP - doświadczenia zdobyte przy przygotowywaniu GSX-RR 1000 na pewno będą wykorzystane w drogowym modelu. Mówi się że technologia podwozia będzie bardzo podobna do tego w modelu GSX-RR1000. Niemal pewne jest także zastosowanie przez Suzuki elektroniki firmy Bosch: Począwszy od ABS działającego w zakrętach, poprzez czujniki inercyjne i oczywiście kontrolę trakcji. Ulepszony ma być także system map silnika dostosowywujący moc do warunków panujących na drodze oraz umiejętności motocyklisty. 
Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)