Mamy już 13080 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Producent zawieszeń motocyklowych Marzocchi wkrótce zakończy działalność

Wysłany 27 kwiecień 2015 10:04 przez Komentarze: 0


Włoski producent zawieszeń motocyklowych Marzocchi prawdopodobnie zniknie z rynku. Od 2008 roku Marzocchi jest własnością amerykańskiej firmy Tenneco, która postanowiła zamknąć fabryke w Bolonii z powodu nieopłacalności produkcji i dużej konkurencji na tym rynku. 

Kłopoty finansowe firmy zaczęły się już w 2011 roku kiedy to Marzocchi zredukowała liczbę pracowników ze 170 do 120. Konkurencja na rynku zawieszeń jest bardzo duża - w ostatnich latach technologia poszła mocno do przodu, pół-aktywne zawieszenia stają się standardem, a firmy tj. Ohlins, Sachs, WP mocno inwestują w rozwój swoich technologii. Zamknięcie Marzocchi ma nastąpić do września tego roku, a w tym czasie produkcja w fabryce zostanie wstrzymana. 

Zawieszenia Marzocchi obecne są we większości motocykli Europejskich marek - Ducati, BMW, BIMOTA, MV Agusta i Aprilia, więc włoska firma zmusza swoich partnerów do szukania alternatywnych zawieszeń. Wśród motocykli, które produkowane są z widelcami Marzocchi są: 


BMW: C600 Sport, C650 GT, C Evolution, R1200 R

Bimota: DB8, DB10, DB11

Ducati: Hypermotard SP, Diavel, Streetfighter 848

MV Agusta: Stradale 800, Brutale 800 Dragster, Brutale 800 Dragster RR, Brutale 1090, Brutale 800 and 675, Brutale RR, F4 and F4R, F3 800 and F3 675, Rivale 800, Tourismo Veloce 800















Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
Drzewo



Aktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe




Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida




Wybrane ofertyze sklepu



Dołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)