Mamy już 12569 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Dainese D-AIR Street najlepszą kurtką z poduszką powietrzną wg. SRA

Wysłany 09 luty 2014 11:02 przez Komentarze: 0Z całą pewnością odzież motocyklowa wyposażona w poduskzę powietrzną to kierunek w którym będą zmierzać producenci ubrń motocyklowych. Odzież taka nie tylko chroni przed utratą skóry w razie ślizgu, ale także amortyzuje zderzenia z przeszkodami. Do tej pory jednak nie było żadnego miarodajnego testu, który odpowiedziałby na pytanie która kurtka jest lepsza.

Francuska organizacja SRA(Securite et Reparation Automobiles), czyli odpowiednik niemieckiego ADAC postanowiła to zmienić i przetestowała oraz sklasyfikowała w skali 5-gwiazdkowej 4 oficjalnie  dostępne na francuskim rynku kurtki motocyklowe wyposażone w poduszkę powietrzną. Klasyfikacja kurtek odbywa się na podstawie czasu napełniania, a więc bardzo istotnego parametru - im prędzej poduszka się napełni tym lepszą ochrone zagwarantuje już od samego początku.


Najlepszą w teście kurtką okazała się Dainene D-AIR Street, której czas "gotowości do pracy" to tylko 45ms - jest to kurtka wykorzystująca elektroniczny sensor. Oto klasyfilkacja wszystkich przetestowanych kurtek z poduszkami powietrznymi:


ALLSHOT AIRV1(Cena ok. 359 €) - 1 gwiazdka, , manualne otwieranie(linka)
BERING PROTECT AIR ABM 010(Cena ok. 900 €) - 4 gwiazdki, 84ms, sensor elektroniczny
DAINESE D-AIR STREET(Cena ok. 1298 €) - 5 gwiazdek, sensor elektroniczny
HELITE AIRNEST TURTLE H(Cena ok. 400€) - 3 gwiazdki, manualne otwieranie(linka)


Aktualna klasyfikacja jest dostępna na stronie http://www.sra.asso.fr/node/229

Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)