Mamy już 13048 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Brytyjski Norton przedstawi konkurenta dla Ducati Panigale

Wysłany 13 sierpień 2015 20:08 przez Komentarze: 0


Brytyjski producent Norton zamierza przedstawić konurencje dla Ducati Panigale 1299. Firma zaprezentowała szkice nowego motocykla napędzanego silnikiem V4, którego nazwa nie została jeszcze ujawniona.

Podobno projekt taki był od dawna w głowie Stuarta Garnera, jednak firma w 2008 nie miała środków finansowych na zrealizowanie tej odważnej wizji. Norton skupił się na modelu Commando 961, który zapewniał odpowiednie zyski. Zastrzyk gotówki w wysokości ponad 4 milionów Funtów z Brytyjskiego Rządu, o którym pisaliśmy jakiś czas temu pozwoli na zrealizowanie tak odważnych projektów. 

Motocykl ma pojawić się w dwóch wersjach - podstawowej oraz lepiej wyposażonej dla klientów o bardziej wypchanych porteflach i  większych wymaganiach. Podstawowa wersja miałaby kosztować w okolicach 25-30 000 Funtów, a lepiej wyposażona ok. 54 000 Funtów i mieć naprawde niską mase w okolicach 155 kg na sucho. Silnik V4 o pojemności 1200cc i mocy w 200 KM ma zostać zaprojektowany od podstaw i w oparciu o doświadzenia Nortona zdobyte w Isle Of Man TT. W motocyklu nie zabraknie kontroli trackji, ABS czy monowahacza. Przedstawiony przez Nortona szkic ma dać poglądowy obraz tego co zobaczymy. Firma wspomniała także o planach wdrożenia produkcji innego motocykla o pojemności 650cc napędzanego rzędową "dwójką". Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)