Mamy już 12844 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Schuberth otwiera nowy tunel aerodynamiczny w Magdeburgu

Wysłany 17 sierpień 2015 14:08 przez Komentarze: 0

Niemiecki producent kasków - Schuberth - poinformował o otwarciu nowego tunelu aerodynamicznego w Magdeburgu, gdzie mieści się główna siedziba firmy. W rzeczywistości nie jest to jedynie tunel aerodynamiczny, ale cały kompleks nazwany Schuberth Air & Acoustics Lab.

Dzięki jego otwarciu nowe kaski mają być jeszcze cichsze, bezpieczniejsze oraz bardziej technologicznie zaawansowane. Sam tunel ma długość 12 metrów i szerokość 1,6 m, a potężne wentylatory o mocy 120 kW są w stanie symulować wiatr wiejący z prędkością aż 190km/h. Dodatkowo można regulować temperaturę oraz wilgotność powietrza, dzięki czemu można dokładnie odwzorować warunki jakie natrafia motocyklista w trakcie rzeczywistego użytkowania kasku na drodze.

Schuberth był pierszą firmą, która zdecydowała się na użycie tunelu aerodynamicznego do testowania i ulepszania swoich kasków. Pierwszy tego typu obiekt powstał w miejscowości Braunschweig, ale firma przeniosła swoją siedzibę do Magdeburgu, więc kwestią czasu było stworzenie nowego obiektu w tym mieście. Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)