Mamy już 13031 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

KTM Duke 800 z nowy rzędowym silnikiem dwucylindrowym w 2016?

Wysłany 24 sierpień 2015 18:08 przez Komentarze: 0

Już jakiś czas temu pisaliśmy że KTM pracuje nad nowymi silnikami o średniej pojemności, które znajdą się w przyszłych modelach Austriaków i zastąpią obecne jednocylindrowce. Na potwierdzenie słów CEO KTM Stefana Pierera nie trzeba było długo czekać.

Pierwsze zdjęcia szpiegowskie nowego Duke-a 800 w malowaniu maskującym pojawiły się w magazynie Motorrad, który na ich podstawie stworzył pierwszy render. Według tamtych doniesień nowe jednostki miały być produkowane w układzie V, jednak ze zdjęć i renderu wygląda, że KTM postawił na rzędowe dwójki zamiast V-ki. Wydaje się to dość rozsądne podejście, bo silniki z rzędowymi silnikami są bardziej zwarte i nie wymagają tyle miejsca w ramie, a co za tym idzie pozwalają na zmniejszenie rozmiarów motocykla. Sam Duke 800 z wyglądu dość mocno przypomina linię Duków 200/390.

Niestety nie wiemy jeszcze oficjalnych informacji kiedy nowy Duke 800 miałby trafić na rynek, ale według pierwszych plotek miałby pojawić się na rynku w 2016 roku.
Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)