Mamy już 12844 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Kodak Pixpro SP360-4K: Tak wygląda przyszłość kamer motocyklowych?

Wysłany 09 wrzesień 2015 10:09 przez Komentarze: 1

Jeśli interesujecie się nowoczesnymi technologiami zapewne wiecie, że trwają właśnie targi IFA 2015 w Berlinie. Na targach tych firma Kodak zaprezentowała bardzo ciekawe urządzenie o nazwie Pixpro SP360-4K, które prawdopodobnie będzie przyszłością i kierunkiem w którym podążą producenci kamer sportowych.

Pixpro SP360-4K to kamerka sferyczna, która pozwala na nagrywanie filmów o kącie 360 stopni, a więc w praktyce uchwycenie wszystkiego co się dzieje dookoła. Pomyślcie jak ciekawe może być montowanie filmu, gdy mamy dostęp do ujęcia tego co jest przed nami na drodye, nas samych na motocyklu i jednocześnie wszystkiego co nas otacza. Brzmi zachęcająco? Dla mnie bardzo.

Wracając już do samej kamery Kodaka - wyposażona jest w matrycę BSI CMOS o rozdzielczości 12 megapikseli i umożliwia nagrywanie materiału w rozdzielczości 4K, Posiada także tryb time lapse oraz tryb zdjęć seryjnych. Pixpro ma bardzo kompaktowe wymiary: 46,5 x 50 x 53mm i waży tylko 121 gram, czyli podobnie co Gopro 4. Dostępna jest także obudowa wodoodporna umożliwiająca rejestrację filmów w czasie opadów deszczu lub pod wodą. Rynkowa premiera odbędzie się w październiku, a cena urządzenia została ustalona na 500 dolarów. To raczej niewiele jak za tego typu nowość. 

Polaroid Cube+

Przy okazji warto wspomnieć, że Kodak zaprezentował także nowy model Cube+, czyli konkurenta dla GoPro Hero Session. Kamerka ma kształt kostki, jest wodoodporna. W porównaniu do poprzednika, czyli modelu Cube zastosowano matryce CMOS o rozdzielczości 8 mpix zamiast 6 oraz dodano łączność wifi, co pozwala na kontrolowanie kamerki ze smartfona i podgląd nagrywanego obrazu. Model Cube+ trafi wkrótce na rynek w cenie 149 Dolarów.Źródło: gizmag.com


Faja
500 dolarów? To mniej niż za gopro :) Chyba sobie sprawie takie cacko na zime.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)