Mamy już 13048 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

System dynamicznego światła stopu w wybranych motocyklach BMW 2016

Wysłany 14 wrzesień 2015 09:09 przez Komentarze: 0

Firma BMW wprowadza do wybranych modeli motocykli z 2016 roku technologię Dynamic Brake Lights, czyli znaną z Bawarskich samochodów technologie, która ma za zadanie poprawienie bezpieczeństwa na drodze.

System ten powoduje, że tylne światło stopu w czasie gwałtownego hamowania nie świeci się ciągłym światłem, lecz pulsuje sprawiając że jesteśmy bardziej zauważalni dla pozostałych pojazdów. W czasie hamowania z prędkości powyżej 50km/h światła stop migają z częstotliwością 5Hz, a gdy prędkość spada poniżej 14 km/h dodatkowo włączają się światła awaryjne, które wyłączą się automatycznie gdy nasza prędkość ponownie wzrośnie powyżej 20km/h. Jak to działa w praktyce można zobaczyć na poniższym filmie

 


Dynamiczny system światła stopu będzie oferowany na rynku Europejskim jako opcja dodatkowa dla sysyemu ABS Pro w następujących modelach: R1200 GS Adventure, S1000XR, K1600GT, GTL i GTL Exclusive. 
Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)