Mamy już 12526 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Yamaha YZF-R1S jest już faktem! Zobacz co wiemy o tańszej odmianie YZF-R1

Wysłany 06 październik 2015 18:10 przez Komentarze: 3

Yamaha YZF-R1S

W sierpniu pisaliśmy o tym że Yamaha może wprowadzić nowy uproszczony model YZF-R1S - informacje takie pojawiły się po publikacji dokumentów CARB i okazały się prawdziwe, bowiem dzisiaj Yamaha ogłosiła premierę nowej R1.

Tak jak się spodziewaliśmy Yamaha YZF-R1S będzie modelem podstawowym, co nie oznacza że dużo gorszym - motocykl skierowany jest dla motocyklistów, którzy na torze pojawiają się okazjonalnie, a w większości jeżdżą po drogach. IMU. Motocykl będzie wyjeżdżał z salonu z oponami Bridgestone S20 zamiast torowymi R10S, co zdradza jego przeznaczenie.

Główne różnice między wersją YZF-R1S, a normalną wersją R1 polegają na zastosowaniu tańszych materiałów - Yamaha wykorzystała tańsze 5-ramienne felgi wykonane ze stopu aluminium zamiast nowoczesnych felg wykonanych ze stopu magnezu. Motocykl wyposażony będzie także w tańsze w produkcji aluminiowe pokrywy silnika oraz tradycyjne stalowe korbowody zamiast tytanowych. W YZF-R1S nie znajdziemy także tytanowej miski oleju oraz śrub pokrywy silnika. Zmiany te spowodowały, że nowy model będzie o 4 kilogramy cięższy od pełnej wersji R1 i z płynami będzie ważył 203 kg.Nie sprawdziły się natomiast plotki, że YZF-R1S będzie pozbawiony zaawansowanej elektroniki - motocykl będzie miał ABS, kontrole trakcji system anty-wheelie, do tego tytanowy układ wydechowy i takie same zawieszenie jak pełna wersja R1. Jako opcja dostępny także quickshifter i jednostka inercyjna IMU.

Motocykl trafi do salonów już w lutym przyszłego roku w cenie 14,999 Dolarów. Pełna wersja YZF-R1 kosztuje 16 490 dolarów. Uproszczona wersja będzie więc wyceniona o jakieś 5 do 6 tys PLN mniej od obecnego modelu R1.


Yamaha niestety nie zdradziła jeszcze jaką mocą będzie legitymować się nowa Yamaha YZF-R1S, jednak przedstawiła wykres z hamowni porównujący YZF-R1S na tle YZF-R1. Jak widać zastosowanie stalowego korbowodu skutkuje minimalnie mniejszą mocą, ale nie powinny być to odczuwalne przy normalnym użytkowaniu drogowym motocykla.
Piotr1
Zawsze i wszędzie R1 będzie

boxik
Yamaha Motor Polska oświadczyła, że model ten nie będzie oferowany w Europie. Tyle w temacie :)

boxik
Yamaha Motor Polska oświadczyła, że model ten nie będzie oferowany w Europie. Tyle w temacie :)


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)