Mamy już 12526 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Kawasaki ZX-10R Ninja 2016: Więcej mocy, lepsze prowadzenie i elektronika Boscha!

Wysłany 08 październik 2015 15:10 przez Komentarze: 1

Kawasaki ZX-10R Ninja 2016
Kawasaki zaprezentowało dzisiaj nową Ninje ZX-10R na 2016 rok, która wprowadza wiele istotnych zmian w stosunku do poprzedniczki począwszy od zmian w silniku, przez rame, a kończąc na hamulcach.

Wśród najważniejszych nowości w 2016 roku jest bardzo mocno zmodyfikowany silnik, wyposażony w zupełnie nową głowice, układ wydechowy z tytanu, elektroniczny zawór przepustnicy i lżejsze elementy. Wloty powietrza w głowicy cylindrów zostały tak zmodyfikowane, aby usprawnić przepływ mieszanki do komory spalania. Sama komora spalania także została zmodyfikowana tak, aby poprawić efektywność spalania. Kawasaki zastosowało także nowe zawory dolotowe i wydechowe, które są wykonane z tytanu i mają większą średnice. Tłoki w nowym ZX-10R 2016 zostały skrócone z 39.2 do 37,7mm oraz odchudzone o 5kg!Japończykom udało się także zmniejszyć aż o 20% moment bezwładności wału korbowego, co przełoży się na łatwiejsze wkręcanie się motocykla na obroty i większy przyrost mocy. Nowa Kawasaki ZX10R na 2016 będzie wyposażona w zaawansowaną elektronika, w tym 32-bitową jednostke inercyjną firmy Bosch(IMU) znana już z konkurencyjnych motocykli takich jak R1 2015 czy Ducati Panigale. Nowa Ninja ZX10R wyposażona jest także w  5-poziomową kontrolę trakcji S-KTRC(Sport-Kawasaki Traction Control), system launch control zapobiegający podnoszeniu koła w trakcie przyspieszania, system ABS oraz nowy system hamowania silnikiem. Kawasaki zmodyfikowało również ramę i wydłużyło wahacz, aby motocykl jescze precyzyjniej prowadził się w zakrętach - główka ramy została przeniesiona o 7,5 mm bliżej kierowcy. Nowa Ninja wyposażonya jest w widelce Showa z pełną regulacją, elektroniczny amortyzator skrętu firmy Ohlins oraz hamulce Brembo podobne do tych zastosowanych w modelu Ninja H2 z dwiema dużymi tarczami 330mm z przodu. Na tyle mamy pojedynczą tarcze o średnicy 220mm. 
Kawasaki zastosowało także nową końcówke wydechu wykonaną z tytanu oraz zmieniła nieco przełożenia od 2 do 6 biegu, aby motocykl był bardziej elastyczny w dolnym i średnim zakresie borotów. ZX-10R wyposażony jest także w kasetową skrzynie biegów, którą można łatwo wymienić bez wyciągania silnika z ramy. 

Jeśli chodzi o zmiane w nadwoziu - tutaj zmiany nie są radykalne - Japończycy odświeżyli nieco przednią owiewke, poszerzyli siedzenie i zmienili tylną lampe LED na wyglądającą bardziej agresywnie.  Zaktualizowano także kokpit podświetlany diodami LED, który wyświetla wszystkie ważne informacje pochodzące od systemów elektronicznych IMU, ustawienia systemu launch control, aktualną mape zapłonu. Pojawiła się nawet ikonka ekonomiczej jazdy, ale kto kupuje ZX-10R do turystyki :) Wyświetlacz automatycznie dopasowuje swoją jasność do tego jak jasno lub ciemno jest na zewnątrz.Zmian jak widać jest sporo i na pewno nowe Kawasaki znajdzie wielu nowych nabywców wprowadzając ten model. Motocykl w salonach powinien pojawić się już pod koniec tehgo roku, zobaczymy go również na zbliżających się targach EICMA 2015.

Dane techniczne Kawasaki ZX-10R 2016


Silnik: 998cc chłodzony cieczą, 4-suwowy, DOHC, 16-zaworowy
Średnica i skok tłoka: 76,0 x 55.0mm
Stopień sprężania 13,0: 1
Moc: 207bhp @ 13000 obr/min (Z systemem RAM Air)
Ramka: Odlew aluminiowy
Opona przednia: 120 70ZR17M / C (58W)
Opon tylna: 190/55ZR17M / C (75W)
Przednie zawieszenie: 43 mm odwrócony widelec SHOWA, z  zewnętrzną komorą sprężania, regulacja tłumienia odbicia, napięcia wstępnego sprężyny 
Hamulec: 2 tarcze pół-pływające 330 mm, zaciski Brembo M50 monoblok
Tylny hamulec: Pojedyncza tarcza 220 mm, 1 tłokowy zacisk
Rozstaw osi: 1440mm
Wysokość siedziska: 835mm
Masa na mokro: 206 kg (z ABS)
Zbiornik paliwa: 17 litrówROB
No to S1000RR ma godnego konkurenta :)


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)