Mamy już 13031 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Sena SMART: Rewolucyjny kask z funkcją aktywnej redukcji hałasu

Wysłany 16 październik 2015 11:10 przez Komentarze: 0


SENA SMART: Dobrze zapamiętajcie tą nazwe, gdyż od niej może się rozpocząć nowy etap w produkcji naprawdę cichych kasków motocyklowych. Firma uznałą, że tradycyjne podejście do wygłuszenia hałasu nie jest wystarczające i zaprezentowała pierwszy kask z technologią aktywnej redukcji hałasu.

Technologię noise-cancellingu stosuje się z powodzeniem już od dłuższego czasu w słuchawkach, które dzięki analizie hałasu otoczenia i połączeniu z prostym komputerem generującym dźwięki w przeciwfazie potrafią bardzo skutecznie wygłuszyć hałas otoczenia. Co najlepsze - technologia ta pozwala selektywnie wygłuszyć hałas wiatru, dzięki czemu motocyklista będzie mógł nadal słyszeć swój silnik oraz inne dźwięki dochodzące z drogi. Mikforony, które rejetrują hałas umieszczone są wewnątrz skorupy kasku, a w jego tylnej części znajduje się moduł odpowiedzialny za generowanie dźwięków w przeciwfazie. Sam przycisk włączający funkcje, która nazywa się tutaj INTELLIGENT Noise-Control można łatwo właczyć z pomocą przycisku po prawej stronie skorupy. Kask posiada oczywiście słuchawki oraz opcjonalnie moduł bluetooth do komunikacji z innymi urządzeniami.Jeśli chodzi o sam kask - skorupa wykonana jest z lekkiego włókna węglowego, jednak producent nie poinformował jaka będzie jego waga. W kasku znajdują się szerokie wloty wentylacyjne, które mają zapewnić odpowiednią wentylacje, a we wnątrz znajduje się pianka EPS o zmiennej gęstości, która skutecznie pochłania energię uderzenia. Kask oferowany ma być w 5 wariantach kolorystycznych, a wyściółka wykonana jest z miłego w dotyku materiału COOL-Quick Dry. 
Zobaczcie materiał przygotowany przez firmę SENA - brzmi obiecująco
Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)